Typy obřízek

Pokud máš zájem o obřízku na přání je dobré si najít vhodného lékaře, jelikož různí lékaři nazývají jeden a tentýž typ obřízky jinak, takže je klidně možné, že si domluvíš úplnou a udělají ti částečnou s tvrzením, že je to úplná.

 

Obřízka částečná a nízká – Burianova plastika (Partial circumcision)
Odstraní se celá (případně se nechá několik milimetrů nezbytně nutných k sešití) vnitřní předkožka a vnější je ponechána v takové délce, že v normálním stavu překrývá přibližně půl žaludu. Odstraněním vnitřní předkožky odpadají barevné přechody kůže. Zbytek předkožky cestuje po žaludu a to může vyvolávat nepříjemné pocity. Dále je dobré vědět, že jedna polovina žaludu oschne a zkrabatí, a druhá polovina zůstane přirozeně vlhká. Pokud byla tato obřízka provedena z důvodu fimózy, hrozí její navrácení. Co se masturbace týče, po mechanické stránce zůstává stejná, jen budeš pociťovat jiné pocity a chvilku potrvá, než si na ně zvykneš.

Souhrn: tento způsob obřízky je v České Republice dosti častý. Jenže s ní je většina majitelů nespokojená. Ani to vlastně neplní účel obřízky, takže je vhodná pro ty, co na obřízku musejí, ale nechtějí. Vzhledem k tomu, že hojící se jizva bývá často ve vlhku, je hojení pomalejší a nastává více pooperačních komplikací. Uzdička je v drtivé většině případů odstraněna.

 

 

 

Obřízka částečná a vysoká  (Lose circumcision)
Zde se odstraňuje z části vnitřní a z části vnější předkožka. Poměr zakrácení jednotlivých částí předkožky je zcela individuální případ od případu. Záleží, kdo obřízku zrovna provádí, jak si to pacient přeje...  Ponecháním vnitřní předkožky vzniká na penisu pestrá škála odstínů kůže.

Když předkožka zrovna necestuje po žaludu, tak se hrbí jak harmonika za korunkou a to může vyvolávat nepříjemný pocit, že do ní tlačí. Také není vhodná pro řešení fimózy většího rozsahu. Jizva často ztvrdne a pak je nutné provést úplnou obřízku. Při ztopoření je zbývající předkožka napnutá, ale jde jí hýbat klidně až do půlky žaludu.  Ani to nebrání tomu, aby byl sex jiný než před provedením obřízky. Co se masturbace týče, z mechanického hlediska se nemění. Uzdička se většinou prodlužuje, méně časté je nedotčení. Odstranění se dělá spíše výjmečně.

Souhrn:  tato obřízka je vhodná pro ty kdo se bojí, že budou mít při erekci málo pokožky nebo předkožky (což je nesmysl). Ovšem je možné cestování zbývající předkožky. Navíc je tento způsob provedení obřízky velmi nevzhledný (což potvrdila i anketa). Toto provedení se hojí lépe než nízká varianta ale pořád hůř, než ty úplné.

 

 

 

Obřízka úplná a nízká (Low  circumcision)
Odstraní se celá (případně se nechá několik milimetrů nezbytně nutných k sešití) vnitřní předkožka a vnější v různém rozsahu. Podle toho kolik jí zůstane, je na neztopořeném penisu mírně zkrabacená (nic se nesmí hromadit za žaludem) nebo je zkrácená natolik, že je hladká neustále, bez záhybů a vrásek. Ženy, zpravidla, takto obřezaný penis označují jako sexy, protože vypadá stejně jako při milování – jen menší.  Při erekci se kůže na penisu celá napne a nelze s ní výrazně hýbat. Vzhledem k tomu, že před obřízkou byla uzdička svým druhým koncem přichycena k vnitřní předkožce, tak po obřízce, již není kam uchytit, a proto je také běžně odstraněna (ponechání je velmi vzácné a trochu nevzhledné). S příchodem této obřízky se toho hodně změní. Masturbace je u čerstvě obřezaných vhodnější s použitím lubrikačního gelu (to aby nevznikaly odřeniny), i když pohyb v malém rozsahu je možný. Sex je vnímán výrazněji (i partnerkou) a penis se zdá být tvrdší. Při variantě úplná obřízka se může stát, že se ti bude trochu tahat šourek k žaludu (do roka a do dne by se to mělo srovnat, pokud ne, tak mě neváhej kontaktovat). Sex je s tím bez potíží, jen ti to zprvu bude připadat trochu divný. Hned po obřízce budeš mít pocit, jako když ti kus penisu chybí, možná tě to bude zpočátku při erekci tahat… dej tomu asi půl roku, ať se to může srovnat.

Souhrn: perfektní volba, pokud se chceš zbavit mykóz nebo fimózy. Také pokud chceš nevšední vzhled, ohromnou změnu v sexu, žádné starosti s hygienou nebo jen upoutat pozornost. S úplnými obřízkami jsou jejich majitelé velmi spokojeni (krom odpůrců obřízky).

 

 

Obřízka úplná a vysoká (Tight circumcision) (lékařsky nazývaná radikální)
Vnitřní část předkožky je odstraněna částečně a vnější také částečně až úplně. Podle toho kolik jí zůstane, je na neztopořeném penisu mírně zkrabacená (volná úplná obřízka), nebo je zkrácená natolik, že je hladká neustále, bez záhybů a vrásek (těsná úplná obřízka). Poměr zakrácení  jednotlivých listů předkožky je u každého jedince jiný. Pro masturbaci platí to samé jako pro úplnou nízkou obřízku. Sex je stejný s tím rozdílem, že ti zůstane část vnitřní předkožky, na které to můžeš (i nemusíš) vnímat také. U této obřízky lze ponechat uzdičku. Je-li tato obřízka provedena pro odstranění fimózy je velmi vhodné uzdičku odstranit.

Souhrn: perfektní volba, pokud se chceš zbavit mykóz nebo fimózy. Také pokud chceš nevšední vzhled, změnu v sexu, žádné starosti s hygienou nebo jen upoutat pozornost. S úplnými obřízkami jsou jejich majitelé velmi spokojeni (krom odpůrců obřízky). Podle ankety je toto nejhezčí varanta.

 

 

 

 

Velký souhrn: pokud nemáte závažný důvod pro částečnou obřízku, všem doporučuji obřízku úplnou (například pokud plánujete rekonstrukci předkožky,je částečná obřízka lepší). S částečnou jsou velmi často jejich majitelé nespokojeni a provází je řada problémů. Částečná obřízka je naše česká specialita. Prý je totiž nutné, aby se při erekci předkožka hýbala.
 

Je dobré vědět, že tuto terminologii čeští lékaři neznají, jenže ve světě je běžná.

 Více na: https://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=cs&sl=en&tl=cs&u=https://www.circlist.de/loose-circumcision.htm&rurl=translate.google.cz&usg=ALkJrhhsk9Yfis7zE2Jduoj_o4z43q89VQ

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Připomínky pod čarou: pokud dělíš obřízky na Židovsku, Americkou, Muslimskou... je to hezké. Jenže pokud chceš například předělat svou nebo provést novou a chtít jí jako jí mají v USA, je to v podstatě nemožné. Pokud se obřízka provede v dětství, lépe se přispůsobí a má drobné výhody.

 

 

 

- Posledná aktualizace: 1.3.2015

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie: úplné obřízky