Obřízka a sex

 

Je zajímavé, jak právě toto téma na sebe přitahuje pozornost. Sex se s obřízkou mění a to je evidentně důvod k horkým debatám.

Začněme třeba s citlivostí žaludu. To je asi nejpopulárnější téma.  Traduje se, že se jeho citlivost po obřízce samozřejmě sníží. Sníží? - o kolik, jak, komu, kdy... s tím už se nikdo blíže nezabývá. Toho jsem si všiml před lety, když jsem nad obřízkou začal přemýšlet, četl jsem mnoho diskusí, dopisoval s mnoha lidmi, abych zjistil, jak se věci mají a nakonec jsem zde vložil i anketu a ta moje mínění utvrdila. Všiml jsem si totiž změn které na žaludu nastanou a ty jsem tam vypsal. A co z toho tedy vyplývá? Citlivost žaludu se většinou sníží, ale u někoho se navrací při sexu (při zvlhčení žaludu) původní citlivost nebo i vyšší, u někoho zůstává pernamentně snížená a to především pokud byla provedena v dětství nebo je provedena úplná obřízka.

Budeme pokračovat předkožkou. Ta se méně hýbe, tím dochází k většímu tření. Někomu to vyhovuje více, někomu méně. Penis se zdá být pevnější a větší. Žalud nezavání, to spíše ženy inspiruje k orálnímu sexu. Někomu může chybět předkožka pohledově, někomu i mechanicky. Tohle je však otázka vkusu.

Traduje se i něco o nedostatku předkožky při erekci. Zajímavé, zároveň nejednoduché téma. Čím více je předkožka zakrácená tím více se napíná, to je pravda. Na základě tohoto faktu vzniklo tvrzení, že v případě úplné (radikální) obřízky může být znemožněna erekce. Zajímavá teorie, ale je pravdivá? Pokud je předkožka v dětství zakrácená v plné délce, tak se s tím tělo vyrovná celkem dobře. Zatímco pokud je tomu tak učiněno v dospělosti, není znemožněna erekce, nýbrž se "nedostatek" předkožky vykompenzuje "natažením" pokožky z podbříšku. S tím souvisí i přiblížení šourku směrem k žaludu.

 

 

pokračování příště...