Řepík
Bylina ze které se dělá odvar. Slouží k vysoušení, usnadňuje hojení a měla by desinfikovat okolí rány. Doporučuji dávkovat asi jednu čajovou lžičku na 100ml vroucí vody.

 

Heřmánek
Bylina, ze které se dělá odvar. Slouží k vysoušení, usnadňuje hojení a měla by desinfikovat okolí rány. Doporučuji dávkovat asi jednu čajovou lžičku na 100ml vroucí vody.

 

Framykoin
Snad nejčastěji používaná antibiotická mast. S jeho užíváním opatrně. Ránu by měl sice desinfikovat, chránit a zvláčňovat. Jenže přílišné užívání je spíše na škodu. Rána je příliš mokrá a ráda hnisá.

 

Betadine
Desinfekční roztok, který má ránu vysušit a desinfikovat.

 

Hypermangan

Ten bych raději nepoužíval. Je to sice desinfekce, ale musí se hodně ředit, jinak je to spíše jed.

 

Cicaplast krém

je indikován na podrážděnou a popraskanou kůži, lišeje, kůži po dermatologických zákrocích, drobná poranění. Cicaplast urychluje hojení kůže díky unikátní formuli, která spojuje komplex minerálních látek (měď, zinek, mangan), který stimuluje tvorbu nových buněk, madecasosside podporuje optimální organizaci nových buněk, a tím umožňuje kvalitní reparaci epidermis a dále izolující voděodolnou texturu obohacenou o účinné antibakteriální látky, které kůži chrání před vznikem infekcí. Cicaplast vytváří na kůži neviditelný film, který nelepí a dokonale se roztírá. Tato hydratační a zklidňující péče zmírňuje pocity svědění a pnutí. Zklidněná, ochráněná a stimulovaná kůže se rychleji hojí. Aplikuje se 2x denně na čistou a suchou kůži. Je bez parfému. Nekomedogenní. Tolerance testována na rtech.

 

 

Na vyhlazení jizvy:

Contratubex
Gel obsahující výtažek z cibule, heparin, aroma...  Prvotřídně vyhlazuje jizvy. Musí se však užívat nejméně, tak často, jak si výrobce žádá. Jinak rychle ztrácí účinnost. Nestává se to často, ale jizva po něm může zhnědnout.

 

Tužebník jilmový (chlapice)
Normálně je tato bylina dobrá na vyhlazování jizev. V tomto případě bych od ní však upustil.

 

Propolisová mast s medem (Dr. Popov)

Originální přípravek sloužící k regeneraci pokožky podrážděné slunečním zářením, vhodný i na popraskané paty a ruce. Mast lze použít při drobných kožních problémech, při zahlazování jizev, vrásek a ke změkčení ztvrdlé kůže. Obsahuje včelí vosk, med, propolis a bílou vazelínu.

Také může zvláčnit žalud a dodat mu vyšší citlivost.