Vaše zkušenosti a "příběhy" 

 

Standa

 

Ahoj, předně bych chtěl poděkovat za web obřízka.webnode.cz -zaručeně záslužná, prospěšná věc. Nedávno jsi psal o svém záměru web předělat, vylepšit ... Při dlouhých, zimních večerech bych rád pomohl, budeš-li mít konkrétní "nápady na zlepšení", nebo chtít recenzi...
 
Můj věk: 23 let, bydliště: okres Mělník, diagnóza: lehká forma relativní fimózy (vrozená), hypertrofická předkožka -zranění při sexu -během pouhých 3 měsíců totální fimóza
 
Pracoviště: Dr.David Tomášek - Praha 4, Dr.Blanka Vraspirová -Ústí nad Labem (plastičtí chirurgové -kvůli progresi fimózy nedoporučili řešit jen plastikou)
 
Nakonec Nemocnice Na Bulovce -první kontakt: Dr.Šárka Filáková (bez podání informací)
                                                 po příjmu: Dr.Štanc, Dr.Šebková, prim. MUDr.Krolupper, Dr. Ladislav Mašek (operatér) -(Spousta informací, Nenechal jsem se odbýt a na všechno se vyptával (zřejmě jsem už musel lézt na nervy)      
 
https://www.ibestof.cz/medicina/mudr.-ladislav-masek---urolog.html 
 
Výsledek: Obřízka volná, s jizvou nad žaludem, předkožka nepřetažitelná (nebýt lékařské zprávy kde je výslovně uvedeno částečná obřízka, považovali by to i ambulantní doktorky za úplnou). Celé pracoviště se shoduje v nutnosti odstranění vnitřní předkožky (Vlivem nestojnorodosti předkožky -těch dvou vrstev se předkožka jizví. Způsobuje problémy už v době novorozeneckého rozvolňování = konglutinace apod. S jejím ponecháním také prý obřízka vypadá hůře, obtížněji se hojí, více komplikací.) A přece mám ponechanou (upravenou uzdičku) a tak tam vnitřní části předkožky muselo trochu zbýt. Vypadá to velmi dobře -Měsíc po výkonu není skoro patrné, že je obřízka čerstvá. Problémy s citlivostí u pacientů nemají a pokud jsou problémy je prý pravděpodobnější že jsou způsobeny psychikou popř. třeba cukrovkou -narušení periferních cév.

 

 

 

 

Den 1. -Naplánovaný zákrok mám v 8:30. Na pokoji jsme dva. Kolega je z Arménie, mluví perfektně česky a studuje někde na Soukromé vysoké škole v Praze. Celé se to komplikuje. Chybí 1 anesteziolog a tak se mi to přesouvá na 13 hod. Doktor přišel včera večer. Je to prý nějaký externí z Kladna. Dozvídám se, že primář si dává hodně velký pozor, které doktory pustí k operacím a je na své lidi neobvykle přísný. U pacientů je oblíbený. Mému lékaři je asi 45 a řekl, že bych o nějaké částečné obřízce ani neměl uvažovat. Říkal, že se mi fimóza rozjela strašně. Řeči o nižší citlivosti po obřízce odmítl jako bludy a nesmysly. říkal, že dopředu zásadně nic neslibuje, ale když mám obavy aby mě to při erekci netahalo, tak udělá nejspíš klasickou obřízku. Prý takovou, kterou všichni urologové považují za úplnou, ale on si to nemyslí. Záleží i na pooperačním otoku a jak se vytahá kůže. Kolega z pokoje chtěl "americkou" obřízku. Doktor slíbil vysokou obřízku, ale americká se mu zřejmě nepodaří. Později mi řekl důvod, proč americká v dospělosti nejde. Že na penisu novorozenců, to má spoustu času se zahojit, páč penis se netopoří. V dospělosti se kůže natáhne z šourku a kůže rozvolní. Varuje, že i vysoká obřízka může krvácet a více hrozí rozpad rány, ale vše se dá řešit samozřejmě. Pak už se jelo na s& aacute;l. Anestezii úplnou jsem neměl poprvé v životě. Jen tentokrát mi smrděla mnohem víc než na očním na Karláku před 4 lety. Probudil jsem se s "kládou" v rozkroku. Nateklo to ohromně, ale přes obvazy není nic vidět. Ještě 4 hodiny bych neměl jíst. Kašlu na to. Beru si župan a hravě proklouznul do výtahu a šup do kantýny. A pak už jsme jen leželi a chodili nám měřit teplotu.

 

Den 2 -Noc proběhla v klidu. Kolega se probudil a měl všude krev. Na prostěradle, přikrývce, všude. Přiběhl doktor se sestrou. Požádali mě abych odešel, a začali kolegovi fixovat ránu náplastí. A povedlo se jim to. Kolega dostal zákaz se vzrušovat Mě sundali obvaz a měl jsem ho samou modřinu. Penis byl celý oranžový od nějakého operačního prostředku a přischnul k obvazu. Strhnutí obvazu tak bolelo jako čert. Doktor řekl, at dodržuju čistotu. Koupel vlažnou vodou 3x denně a odpočívat. Na modřiny dal mast Heparoid a že at samotná rána je v suchu, mazat nad jizvou. At rozhodně nedělám žádné koupele v heřmánku, a ani framykoin se nehodí vůbec mazat. Propustili mě po obědě. Kolega zůstal v nemocnici ještě den, kvůli tomu krvá cení v noci. Od nem. na bulovce to mám na zast. 500 metrů. Jindy cesta na 5 minuty. Dnes jsem to šel půl hodiny. Je to citlivé a že ještě týden to prý moc lepší nebude. Přijel jsem domů a spal a spal.

 

Den 3 - Rána drží úplně krásně. Na všechny stavy po operaci je dobré jíst hodně bílkovin. Požádal jsem teda doma aby mě mimo té masti přinesli i takové ty bílkovinné drinky z lékárny. Otok a modřiny stále stejné, snad mě to nebude trápit dlouho. Poprvé si všímám i uzdičky. Vypadá jak ta původní, jen uprostřed přeříznutá kolmo a našitá jinam. Zřejmě to souvisí s tím, že doktor, hodně odstranil (vyřezal) tu vnitřní předkožku. Je to teď napojené jinam, ale vypadá to velmi hezky. Stehy na uzdičce píchaj a řežou nejvíc. Na webu obřízka.webnode.cz vidím fotky takových jakoby hrbolků po obvodu jizvy. Naštěstí nic takového nemám. Jen 1 steh začal hnisat dole u uzdičky, asi je tam větší vlhko, ale jinak to vypadá dobře. Jizva vypadá rovně. Při jakémkoliv pokusu o pohyb se začínám topořit. Jsem strašně nadržený. Přiznávám, že nejsem zodpovědný pacient a tak jsem si to udělal. Šlo to úplně samo a rána vydržela úplně bez úhony. Asi se hojím lépe, než je obvyklé. 

 

Den 4. -Ráno ohromné překvapení, otok je skoro úplně pryč. Doslova přes noc, mast Heparoid asi zabrala, taky jsem tu kůži vždy promasíroval a tak i to asi pomohlo. Poprvé jdu na kontrolu. Doktor řekl, že i když dělal úplnou, tak se kůže drobet vytáhla a tak píše do zprávy částečnou obřízku. Doposud jsem měl za to, že odkrytý žalud znamená úplnou obřízku. Doktor řekl, že to určitě ne. Že ani korunka žaludu nesmí být byť jen zlehka "přikrytá". I po odeznění otoku je penis větší, než byl s fimózou. To mi doktor řekl, že fimóza prostě potlačí žalud a kdo si to nevyléčí obřízkou, může zůstat až impotentní. Že já měl předkožku moc dlouhou, a kdo často sexu je nebo masturbuje tak si tu předkožku zjizví a rozjede se fimóza. Zpočátku pomalu, a pak velmi rychle. Udělá se blízko okraje tuhý vazivovitý prsetenec, předkožku nejde stahovat a stále hlouběji se jizví regádami. Prý to jsou iniciační jizvy, které se zvnějšku jeví jako "bílý práškovitý povlak na předkožce". V čekárně byl přede mnou kolega z pokoje. Jaká náhoda Tomu se hned první den roztrhla rána. Doktor mu nasadil Hema gel. To je prý mast na tzv. mokré hojení. Parádní výsledek prý. No a pak když bude mazat propolisovou mast nebo Contratubex po vypadnutí stehů, tak Dr. říkal, že to bude vypadat super. Ani kolega nemá žádné komplikace. Já z tý obřízky měl obrovský strach, ale asi všichni ti co píší scaro n;ou na obřízka.webnode jsou spíš výjimky a měli smůlu na hojení rány.

 

Den 5 -Vypadl mi první steh. Doktor říkal, ať stehy nechám co nejdéle. Že povolili poznám nejlíp, když se utírám ručníkem a půjdou sami "strhnout či stáhnout" NE SILOU. Nic nefixuje ránu tak dobře jako stehy. Otok je úplně pryč a tak vlastně nevím, co dál sepisovat. 

 

Den 16 - Zavedl jsem od 10 dne po obřízce, dlouhé koupele ve vaně za účelem rozmáčet stehy. Jsou z tenkých nítí, a jinak se jich prý nezbavím. Doktor mě zapřísahal, že stehy musí jít ven úplně samy. Nemám nic rozstřihávat. Zarůstat by mohly tak od 3 týdne po operaci a do té doby se jich musím zbavit. Dnes se mi to podařilo. Jen ze zákazu sexu je mě smutno. Že prý ženy mají po porodu taky šestinedělí a zhruba stejně dlouho, mám i já počkat se sexem. Uvažuji zda si mám koupit propolisovou mast a nakonec nekupuji nic. Od přírody jsem strašně spořivý a říkám si, že i tak jizva vypadá skvěle. Nic se neotevřelo, neroztrhlo. Do roka a do dne prý nebude vůbec nic poznat. Jako bych byl obřezaný od malička. Pozoruji změnu při masturbaci. Stále krásnější pocity mám na uzdičce a korunce žaludu, naopak na zbytku předkožky necítím vůbec nic. Ten GIN mě sere. Zjevně plácá nesmysly a neví o čem mluví, předkožka citlivá není vůbec.

 

Den 20. -Pokoušíme se poprvé o sex. Jsem strašně nervózní z toho jak se budu cítit. Nakonec se mi povede vytěsnit z hlavy všechny pochybnosti a užijeme si to. Pamatuju si, že citlivý jsem byl vždycky nejvíc na špičce penisu. Ted si sex užívám nejvíc na uzdičce a korunce. Tělo penisu v podstatě necítím vůbec, dobré je že kůže je napnutá, nepřehrnuje se furt sem a tam. Přítelkyně si to užívá víc než kdy dříve a i mě to vzrušuje tím víc, když vidím jak je spokojená . I mě řekla, že teď je to úplně super, že teď lépe mě cítí v sobě. Sex se nám protáhnul asi o třetinu. Ale úžasné, je, že člověk cítí že má orgasmus, a užívá s i ještě pár minut než ejakuluje. Asi to vysvětluju špatně, ale sex už není o tom že jsem blízko vrcholu, pak během několika sekund je konec. Ted ten vrchol trvá i několik minut.

 

 

Zdraví Standa

 

 

 

 

 

 

Honza

Je mi 75 let. Od svých 5 let mám ze zdr. důvodů celkovou obřízku. V sexu
a rod.soužití nemám žádný problém. Horší je to s psychikou. Na vojně
jsem zjistil, že jsem jiný než kamarádi.Stal jsem se posměchem roty.
Totéž se opakovalo při hospitalizaci v nemocnici. Od 25 let mám problémy s močením před někým na veř. záchodech a pod. Tenkrát byla jiná doba v tomto ohledu.
Ale stále mám myšlenku,a přání poznat, jak to vypadá a funguje s celou kůžičkou. Vím,že se mi to nesplní a proto všem, co nemusí toto
podstoupit ať do toho dobrovolně nejdou. Psychika je mrcha. Děkuji,Honza.


 

 

Tomáš

Ahoj, rád bych se podělil o moje zkušenosti se zákrokem.

Na obřízce jsme se domluvili s mým doktorem, kvůli zdravotním a hygienickým důvodům. Hlavně proto, že jsme si s partnerkou neustále vyměňovali kožní problémy a sex se pro mne stal spíše bolestivou záležitostí. Bylo mi 24 let. Takže po návštěvě urologie jsem šel na zákrok, který proběhl v lokální anestezii. Naprosto bezbolestně, dokonce jsem šel ještě ten den do práce. Hojení probíhalo normálně a během měsíce jsem byl schopen normálního provozu. 
Po uplynutí několika let můžu tento zákrok za mě jen doporučit.
Co je lepší tak určitě hygiena, celkový příjemný pocit a žádné bolestivé přetahování předkožky.
Delší výdrž a sex o sto procent lepší zážitek jak pro mě tak pro partnerku.
Negativa žádná nevidím.
Takže celkově spokojenost se zákrokem.
Díky Tomáš

 

 

 

 

Dejv

Ahoj,
 
jelikož jsem podstoupil obřízku a spoustu užitečných informací jsem se dozvěděl z tvého webu (tímto bych ti chtěl poděkovat za snahu) , rád bych taky přidal svůj zážitek jako inspiraci pro další... Něco málo jsem o tom sepsal, snad to bude stačit..
 
Obřízku jsem podstoupil z důvodu fimózy nebo parafimózy. Jednalo se o obřízku úplnou v kompletní narkóze. Dřív jsem měl ze zákroku hodně velký strach, navíc v některých diskusích na internetu to hodně hanili  a zbytečně dlouho jsem s tím otálel. Naštěstí tato stránka s velkým množstvím zkušeností mi pomohla strach překonat a dokonce jsem se i těšil. Také trvá dlouho oběhání všech lékařů. Šel jsem na urologii, ti mě poslali k obvoďákovi, ten mi dal papír a znovu mě poslal na urologii. Tam mi řekli, že mají všechny blízké termíny plné, ať se stavím za půl roku po letních prázdninách domluvit si termín. To jsem ale nechtěl, protože na podzim a v zimě jsem měl naplánovanou spoustu aktivit, tak jsem přišel až na jaře následujícího roku. Tam jsme domluvili termín zákroku, já oběhal další doktory, kvůli potřebným vyšetřením (krev, ultrazvuk) a šel jsem na příjem.

Den před operací jsem si v nemocnici poležel a následující den mě vzali na operaci. Doktorka mě uspala a probudil jsem se po zákroku. Tam dole jsem byl zafašovanej, tak jsem necítil nic, navíc jsem ještě oblblej po narkóze dospával. Další dny mě chodily kontrolovat sestry a po dni mi doktor sundal obvaz. Sundávání už bylo dost nepříjemné, protože jsem měl obvaz trochu přilepený. První pohled byl zajímavý. Tam dole byla slušná kláda, což postupem času (asi do týdne) splasklo na normální velikost. Mazal jsem si to framikoinovou mastí a poléval odvarem z heřmánku. První asi 3 dny jsem chodil hodně ztěžka a dával si pozor, aby se mi nedotýkal oblečení, protože to bylo velice nepříjemné. Problémy s erekcí jsem neměl, ta přišla chvilkově asi 3. den ráno, tak to trochu tahalo, ale nebolelo to. 3. den mě pustili z nemocnice. Při odjezdu jsem jel autem, no na českých drncavých silnicích jsem měl strach, aby citlivý žalud nebolel, ale naopak, bylo to spíš vzrušující a příjemné.

Jak již někdo psal, trenky jsem také nosil na bok, protože ten šev vepředu dost škrabe. Ten bok textilu byl docela v pohodě a nebylo nic cítit. První týden jsem chodil dost na volno. Stále jsem si to mazal framikoinovou mastí. Heřmánek jsem přestal používat po pěti dnech, jak řekl doktor a po tom týdnu jsem i vysadil nějaké prášky na snížení otoku. Také jsem zkusil jen tak zlehka masturbovat, protože nadrženost byla pořádná, jak mě to při každém kroku dráždilo. Celkem to šlo a ani to nebolelo. Hlavně to bylo úplně jiné, v pozitivním slova smyslu, byl jsem nadšen. Při tom začaly vypádávat nějaké stehy a do dvou týdnů byly téměř všechny pryč. Jen malé zbytky vypadly ještě pár dní na to. 14 dní po operaci jsem už začal nosit pevné trenky a šel jsem i na kolo. Ujel jsem 70km a s žaludem nebyl žádný problém. Den potom jsem šel jakýchkoliv problémů na tenis a sportoval jsem bez jakýchkoliv problémů jako dřív, jen plavání jsem měl na dlouhou dobu zakázané, aby se mi tam nedostala nějaká plíseň. Asi 2 měsíce jsem měl nateklé místo za žaludem v místě stehů, ale to bylo také způsobeno tím, že mi došla framikoinová mast a dlouho jsem ji nepoužíval.

Doktoři i sestry se chovaly profesionálně a v nemocnici mě dokonce obskakovaly mladé praktikantky, což také pomohlo překonat ty 3 dny nudy. Vše hradila zdravotní pojišťovna a jediné co jsem platil byly léky proti otokům. Heřmánek jsem měl doma nasušený.

Hodnocení a pocity:

Moje hodnocení je pouze kladné. Prvořadý je asi sex, který je lepší, penis je atraktivnější, a masturbace je také pocitově mnohem lepší. Jen je zapotřebí krémů nebo gelů. (ikdyž i bez toho se to dá zvládnout) No a hygiena je také samozřejmě lepší.

 

Pár věcí, které byste měli mít na mysli:

Nemít z ničeho strach jako já. Kdybych věděl jaké to je, tak jsem šel na operaci už o pár let dříve. Pak jsem si to taky vyčítal.

Začít si domlouvat zákrok s dostatečným předstihem. Oběhat všechny doktory a následně si domluvit termín operace může trvat několik měsíců.

Kompletní narkóza je velice pohodlná, navíc pár dní ležíte v nemocnici, kde se o vás pěkně starají. Doma byste stejně jenom leželi.

První dny je to nepříjemné, ale pak si žalud velice rychle zvyká, takže žádný strach, po pěti dnech jste v normálu.

Při potřebě si zpočátku sedat, protože to jde všemi směry.

Domluvit si odvoz z nemocnice.

Mazat si místo pravidelně a dokud nebude vše zahojené, pokud možno nevynechávat.

 

 

 

 

 

Radim

Ahoj,

rozhodl jsem se taky se podělit o svoje zkušenosti, tak třeba se to někomu bude hodit pro rozhodování.
 

Je to již dva měsíce od operace a rozhodl jsem se, že se také podělím o své zkušenosti se zákrokem.

To, že trpím částečnou fimózou jsem zjistil cca před rokem a půl, kdy jsem si zkusil googlit, proč předkožku nepřetáhnu při erekci. Erekce ani sex mi nezpůsobovala problémy ani bolest, navíc v té době jsem neměl stálou partnerku, takže jsem situaci neřešil. Před půl rokem jsem si našel novou partnerku a znovu jsem se o problém začal zajímat. Operaci jsem rovnou zavrhoval a přemýšlel jsem, jestli nezkusit nějaké ty mastičky. Hlavní důvod proč jsem to začal opět řešit bylo, že jsem měl problém s předčasnou ejakulací. Původně jsem nevěděl, jak to parterce říct, ale představa, že bych jí nic neřekl a najednou se na měsíc (a déle) začal vyhýbat sexu nebyla nejlepší. Takže nakonec jsem jí o tom pověděl, vzala to v pohodě a po pár dnech se ptala, jestli je to opravdu potřeba, že si o tom četla a že jí to nevadí. Byl už jsem v té době přesvědčenej, ale potěšilo mě to. Zavolal jsem na UROCENTRUM v Praze na Karlově náměstí a objednal se. Asi po týdnu jsem přišel na řadu a paní doktorka mi potvrdila, že se jedná o částečnou fimózu a že se nejčastěji řeší obřízkou. Rozhodl jsem se jí tedy podstoupit, raději rovnou celkovou, ať s tím nejsou problémy. Dostal jsem termín cca za měsíc do FN Vinohrady a čekal, co bude.

Přišel den D a já ráno nalačno dorazil do nemocnice. Tam jsem byl dost nervózní, ale to se dalo čekat. Prošel jsem nějakou vstupní prohlídkou a prý že pujdu rovnou na pokoj a na sál. Přivedli mě na pokoj, kde jsem si akorát nechal věci, převlékl se a že mám chvíli počkat, že hned pujdu. Mezitím se objevily sestry a divili se, co tam dělám, že je na řadě někdo jiný a prostě zmatek. Ale po chvíli jsem si opravdu lehl na lehátko a byl jsem odvezen na sál (dost divnej pocit jet na lehátku, když vám vlastně nic není). Následoval ještě nějakej podpis a pak jsem v rychlosti usnul (celková narkoza). Když jsem se probudil, tak už jsem byl zpět na pokoji s dalšími 4 pány. Měl jsem hroznou žízeň, tak jsem žádal sestru o pití, ale mezitím jsem opět několikrát usnul. Když jsem se definitivně probudil, začal jsem konečně trochu vnímat. Penisem mi trochu pulzovala bolest a byl dost nateklej. Chtělo se mi na záchod, tak jsem se sebral a pomalu a opatrně jsem se tam dobelhal a vrátil se na pokoj. Pohled po operaci opravdu nic moc, začal jsem litovat a nejhorší bylo, že není cesty zpět. Následovala velmi nudná část, kdy jsem se v pokoji mega nudil, což částečně zachraňovala knížka a tablet, ale i tak. Oběd jsem nedostal (prý jsem po zákroku), což byla docela zrada, měl jsem strašnej hlad. Sestry nic moc, přišlo mi, že ani neví co tam vlastně dělam a celkově jsem měl z oddělení pocit chaosu. Velmi se sestra divila, že jsem si došel na WC sám. Večeři už jsem dostal, načež si spolupacienti pustili TV a koukali na ordinaci (byly to 4 starší pánové), takže jsem dost trpěl. Nejsem zvyklej spát na zádech, ale jinak to bohužel nešlo, takže noc strašná. Sice mi nabízeli nějaké léky na spaní, ale ty jsem nechtěl. Ráno byla vizita, přišlo celé procesí doktorů. Koukli na ránu, řekli že v pohodě a zase šli. Potom jsem konečně dostal pokyn, že můžu jít domů. Oblékání šlo pomalu a doporučuju si s sebou vzít volnější kalhoty, úzké džíny nejsou nic moc. Pak dlouhý čekání na chodbě, zaplatil jsem 100kč a jel jsem. Měl jsem jet rovnou na převaz na Karlák. Tam mi byl sundán obvaz a doporučeno, ať stehy máčím v heřmánku.

Doma jsem první týden 5x denně máčel v heřmánku a vždy potom osušil fénem. První 3 dny se mi blbě chodilo i po bytě, na to, že bych měl první týden někam jít nebylo ani pomyšlení. Okolí stehů bylo hodně nateklé a v jednom místě se mi část kůže přetáčela přes stehy k žaludu, takže se stehy skrývaly. Je potřeba v heřmánku koupat všude, tz. vždy opatrně přetáhnou nateklou část kůže. Myslím, že po týdnu jsem byl na kontrole, kde mi bylo řečeno, že se to hojí hezky a že mám pokračovat v heřmánku, stačí 2x denně. K ránu jsem se často budil kvůli erekci, která byla nepříjemná a vždy se snažil myslet na něco jiného. Po týdnu jsem už začal chodit do školy, ale je to dost nepříjemné a člověk chodí jak se zlomenou nohou. Po cca měsíci jsem byl opět na kontrole, kde mi bylo řečeno, že je to dobrý a že si už můžu naplno užívat života. Místo zákroku rozhodně nevypadalo krásně zahojené jako některé fotky tu, ale postupně dovypadávaly stehy a otok splaskával.

Po měsíci a něco jsem se pokusil o první sex s přítelkyní, ale v jednom místě se mi otevřela cca 3cm ranka a začala krvácet. Nechal jsem to 2 týdny v klidu srůst a začal mazat Contratubexem. V některých místech ranka začala mizet a ranka zdá se srostla. Po dvou týdnech druhý pokus, bohužel se ranka znovu otevřela na stejném místě, takže se pujdu podívat za doktorkou a vidím to pro jistotu tak na měsíc v klidu.

Zpětně operace kvůli komplikacím trochu lituji, ale jinak se mi zdá penis hezčí a hygiena je opravdu jednodušší. Na změny v sexu si budu muset ještě počkat, ale věřím, že to bude lepší. Škoda, že jsem operaci odkládal (je mi 23), doporučuji se nebát a řešit to co nejdříve. Velká poklona patří mojí přítelkyni. která mě celou dobu podporovala a pochopila mě a potom autorovi tohoto webu, díky kterému jsem se rozhoupal na operaci jít. A taky pokud se vám to nebude hojit jako je zde na fotkách, tak nezoufejte, u každého to je jinak.

 

 

 

 

Venca

Chci se podělit o svoje prozatimní zkušenosti.Cca po půl roce se zhoršujíci se parafimózou jsem se dokopal zajít si na uro a nechat si udělat obřízku.V pondělí jdu na operaci.Průběh před operací zatim v pohodě zvládám.Nejdřív jsem byl na urologii,tam byla docela pěkná fronta,tam mi dali nějaký papíry s tim,že mam jít k obvodní asi 14 dní před plánovanou operací a ta že mi řekne víc.U obvodní pohoda,vypsala mi papíry,dala instrukce a poslala mě do laboratoře na moč a krev.Tam sem byl hotovej do čtvrt hodiny.Pro výsledky jsem musel zase k obvodní,ta mi pak napsala finální doporučení k operaci.A pak už jen zpatky na urologii na přijem před operací,tam mi vysvětlili jak to bude probíhat a tak.Vypadá to trochu složitě,ale jedinej problém je čekáni v ordinacích,jinak pohoda.O víkendu začinám brát 3xkrát denně wobenzym a budu pokračovat i po operaci,aby se mi rána co nejdřív zahojila a moh sem začít sportovat.

 

 

 

 

 

Jiří

Zdravim,
chtěl bych se podělit o svoje zkušenosti s obřízkou a pomoct těm, kteri maji ze zakroku strach a obavy. Je mi 21 let a uz od mala jsem trpěl fimozou ( muj zalud se na svet podival az v den operace - 09.10.2011 ). Za nejvetsi chybu povazuji to, ze jsem se zakrokem tak dlouho otalel a stydel jsem se nekomu sverit, ikdyz mi bylo jasne, ze to nemuze dopadnou jinak, nez operaci. Razantni krok jsem udelal az se svou pritelkyni, ktera me k obrizce dovedla a celou dobu podporovala. Proto je urcite dobre, mit nekoho takoveho, kdo vam doda odvahu a stoji za vami. Druhou chybou bylo to, ze jsem zapomnel jit vcas na predoperacni vysetreni, ktere je nezbytne (byl jsem operovan v celkove anestezii) tudiz mi krev vzala sestricka na urologii par dni pred nastupem do nemocnice. Take bych chtel podotknout, ze jsem do te doby v nemocnici nikdy nebyl, nevedel co a jak chodi a mel jsem samozrejme prirozeny strach (ten vsak byl spise z celkove anestezie nez z obrizky samotne). V den nastupu jsem jel do nemocnice autem a jestli nemate nikoho kdo by vas z nemocnice odvezl zpet domu tak vam doporucuji to same (chuze bude pomerne obtizna). V nemocnici mi rekli, ze muj pobyt bude trvat cca 3 dny, podle hojeni.
Nastala hodina H a ja byl odvezen na operacni sal a radne uspan.
Probuzeni bylo vseliake. Probral jsem se na pokoji a byl jsem znacne vykolejeny z anestezie. Podival jsem se dolu a muj "kamos" byl obvazan vatou a ja se divil ze nic neboli a nic necitim. To ovsem preslo po tom co jsem udelal prvni pohyb. Ale nebylo to tak strasne jak jsem ocekaval. Clovek se ze zacatku trosku zdesi ale to po operaci normalni. Prvni kroky jsou velmi obtizne. Nejen ze me bolela jizva ale jelikoz byl zalud poprve na vzduchu, byl neuveritelne citlivy. Kazdy dotyk s cimkoliv byl neprijemny. Po par prevazech a desinfekcich jsem si ho vzdy obalil obvazem tak, aby se mi zalud nedotykal trenek a ja mohl alespon vyjit ven pred nemocnici na cerstvy cigaretovy vzduch. To samozreme sestricky nevidely rady :)
Po 3 dnech jsem byl propusten domu kde uz jsem mel pripravene baleni hermanku, repiku, a mast bepanthen a contratubex ( ty masti zezacatku ! NEPOUZIVEJTE ! ) Kazdy den jsem si delal nekolik vyvaru z bylinek a poleval si ho nad umyvadlem. Chuze byla stale obtizna. Po par dnech mi rana zacala hnisat, cehoz jsem se obaval. Ale nebojte, i mne a to jsem mel hnis po tydnu zaschly postupne vymizel diky hermanku a repiku. Celkoval lecba trvala tak mesic. Stehy jsem si po par tydnech vyndal sam, jelikoz uz mi zacaly zarustat.
Nyni uz to jsou 3 mesice a ja jsem velmi spokojeny a myslim a doufam, ze i moje pritelkyne. Alespon to tvrdi.
A nebojte, ani masturbace neni problem:)

 

 

 

 

 

 

David

Ahoj, rozhodl jsem se sepsat malý článek o mojí obřízce kterou jsem podstoupil před pěti lety. Doufám že někomu pomůže v rozhodování :) V každém případě se nestačím divit kolik je toho na netu okolo obřízky již napsáno. Když jsem hledal před v roce 2004, snad kromě pár teoretických příspěvků v diskuzích nebylo nic k nalezení. Tak tedy, moje obřízka:

Od mala jsem měl zúženou předkožku a trpěl všemi nepříjemnostmi které s tím souvisí. Sice nic akutního, ale představa že se jich zbavím ve mě utvrdila přesvědčení že obřízku prostě chci. Definitivní rozhodnutí poté přinesl okamžik kdy tehdejší přítelkyně měla gynekologický problém, který (ač na urologii u sv. Anny v Brně se mi to snažili vyvrátit) mohl být způsoben právě bakteriemi žijícími za předkožkou.

Byl jsem rozhodnutý že chci obřízku celkovou. Tedy celou předkožku pryč. Neboli když už, tak už. Prostě jsem to tam už nechtěl mít. Navíc, pokud se provede jen částečná (uřízne se jen zúžená část) je možné, či pravděpodobné že při hojení se předkožka zase zúží, tedy nastane stejný problém.

Na druhou stranu, od celkové obřízky mě odrazovaly někteří teoretikové z internetových diskuzí - že prý žalud časem ztratí citlivost při sexu. Teď můžu s jistotou říct že se tak nestalo, a nestane. Tohle téma bude podrobněji rozebráno níže.

Hledání

Předeslal bych že ve svých 24 letech jsem o procesech ve zdravotnictví nevěděl skoro nic, jediná moje setkání byla s obvodní lékařkou pro potvrzení ke sportovním kurzům nebo do práce. I proto jsem zpočátku trochu tápal a hledal.

První můj pokus jsem po několikaměsíční obědnací době absolvoval na urologii u Sv. Anny v Brně. Přivítala mě čekárna naprosto narvaná lidmi, mnozí z nich tu evidentně byli s nějakým akutním problémem. I přesto mě přístup paní doktorky trochu rozhodil. Oznámila mi že obřízka problémy moje, nebo mé přítelkyně rozhodně nevyřeší. A jestli teda fakt moc chci, udělá mi maximálně částečnou, a celkovou jen když to potom fakt blbě sroste. Objednala mě na nějaký termín snad za půl roku, který jsem později zrušil.

Další pokus byl na plastické chirurgii v Krpoli. Tam si mě vyslechli a operaci mi nabídli, ovšem za (v té době) pro mě docela nepředstavitelné peníze. Nechal jsem si to jako backup.

Už nevím jak jsem se dostal na polikliniku Viniční do Židenic k MUDr. Hanákové. V každým případě to bylo přesně co jsem hledal. Paní doktorka si mě vyslechla, nabídla mi více variant řešení a společně jsme se shodli na řešení nejvíce vyhovujícímu pro můj případ. Zrovna mi stanovila termín operace.

Operace a příprava na ni

Jediný můj úkol před operací byl poshánět si předoperační vyšetření, už si přesně nevzpomínám kde jsem to řešil, ale nebyl to žádný problém.

V den operace jsem se časně z rána dostavil na polikliniku. Tam mi přidělili postel na pokoji kde jsem si nějaký čas počkal. Pamatuju si že jsem byl dost v klidu, čas jsem trávil učením na zkoušku z programování. Všichni na mě navíc byli hodní takže žádný důvod k obavám. Nějaká sestřička mě vzala do sprchy, že mě musí oholit (ne fousy :) Nenechala se dlouho přemlouvat že tohle fakt asi radši zvládnu sám. Na operaci mě zavolali někdy před polednem. To už mi trocha zatrnulo, bylo mi jasný že teď už se couvnout nedá. Napřed vás navlíknou do pyžama co vypadá jak noční košile a šlehnou injekci s nějakým oblbovákem, který mi náladu o dost zlepšil. Potom anestezie - epidurál. To nebyla uplně příjemná fáze, ale anestezioložka byla opravdu šikovná. Během samotné operace jsem 'tam dole' nic neviděl ani necítil a tak jsem se snažil alespoň komunikovat s pohlednou sestřičkou co stála poblíž. Nevím co si o mě musela myslet, flirtovat během operace penisu asi není uplně normální. Snad to alespoň částečně omlouvá množství opiátů v krvi. V každým případě během operace vůbec žádná bolest. Samotný zákrok mohl trvat tak půl hodinu až hodinu, potom mě odvezli na pokoj kde jsem si pár hodin pospal.

Prvních 24 hodin po operaci (den poté)
Probudil jsem se někdy odpoledne, žádná bolest, penis zafačovaný. Na pokoji mě byla navštívit přítelkyně..vtipné bylo že sestřička která občas zašla dovnitř vždy klepala a vstoupila až na vyzvání. Ujišťoval jsem ji že to opravdu nemusí, že dnes se na žádné intimnosti zatím fakt necítím :) Zkoušela jestli budu schopen se postavit, první pokus zkončil nezdarem, podlomily se mi kolena a padnul jsem zpátky na zadek na postel. Takovej zvláštní pocit bezmocnosti. O chvíli později už se podařilo a tak jsem si, tuším s drobnou dopomocí došel na záchod. První pohled na čerstvě obřezaný penis není nic moc veselého, je prostě zašitý a opuchlý. Až začal přicházet k sobě tak to trochu bolelo, ale rozhodně ne nic strašnýho. Následující noc jsem ještě přespal na poliklinice a druhý den dopoledne domů.

První týden
Cesta domů proběhla šalinou. Jak převlíkání tak chůze je omezena citlivostí čerstvé obřízky, takže volnější - co nejvolnější oblečení je opravdu na místě! Doma jsem pak učinil objev že sukně je opravdu velmi praktický kus oblečení. Pro mě novinka, ve Skotsku už pár set let vědí své :) V každým případě jakýkoliv dotek o textil nebo cokoliv nebyl během prvního týdne vůbec příjemný. Ránu jsem pravidelně omýval heřmánkem.
Proběhla kontrola u p. doktory, všechno v pořádku, jen se jí tam nepozdávaly nějaké detaily, že prý kdyby s tím měl být do budoucna nějaký problém tak že to ještě v lokální anes. upraví. Nebylo ale nikdy potřeba. Trochu si jen postěžovala že po celou dobu operace jsem měl erekci a že z toho důvodu to bylo náročnější a trvalo dýl (že by kvůli sestřičce asistentce? :)

První měsíc
Matně si vzpomínám že doma jsem byl z práce všehovšudy týden, vycházelo mi tam nějaké volno a přibral si k tomu cca 3 dny dovolené. Při mojí práci sedavého IŤáka mě hojící se rána nijak zvlášť neomezovala. Už nevím přesně za jak dlouho začaly odpadávat stehy, v každým případě jsem celý proces bedlivě sledoval. První pokus o nějakou sexuální aktivitu proběhnul velmi opatrně snad ještě předtím než byly všechny venku.

První rok s obřízkou
Asi vás nejvíc zajímá - jaký je sex s obřízkou?
Musím říct že je .. úžasný! Místa která nikdy nespatřila světlo světa jsou uplně obnažená a neuvěřitelně citlivá, navíc už tam prostě není ta otravná předkožka která furt za něco tahá, šoupe se sem a tam a zavazí. Prostě první sexuální zážitky po obřízce jsou srovnatelné s těmi úplně prvními vůbec. S tím ovšem souvisí i problém 'jak vydržet dostatečně dlouho'. Během prvního roku je penis opravdu extrémě citlivý, to se ale později srovná. Zajímavé je že mění i barvu - jemněji řečeno odstín. Zatímco zpočátku je žalud růžový jak miminko, postupně tmávne.
Nový model se velmi zamlouval i přítelkyni, že prý se tam teď nic nešoupe a že je to prostě jednolitý 'kus' což je prostě znatelně lépe cítit. Navíc už se nikde nedrží nic nehygienického takže i alternativní druhy sexu jsou o dost příjemnější. V případě použití kondomu ten sedí mnohem lépe než s předkožkou a už nikdy nepraskl, což předtím nebývalo vyjímkou.
Co se týče masturbace, chce to trochu jinou techniku..jinak vše funguje stejně dobře jako předtím ;)


Pět let poté
Spolu s barvou žaludu se postupem času změnila i citlivost, nyní v normě - výdrž lze kontrolovat mnohem lépe než s předkožkou. Neboli - chci rychle, jde to během chvíle, chci pomalu - vydrží fakt dlouho. Záleží na poloze a taky na partnerce, samozřejmě. S bývalou přítelkyní už nejsme, což je sice škoda, na druhou stranu jsem měl možnost poznat více partnerek - většině z nich se obřízka velmi líbila, ostatní reakce byly neutrální, ani jedna negativní.

Závěr
Dnes je to pět a půl roku od mojí obřízky. Pokud bych se měl rozhodovat znovu, jdu do toho zas, a vřele doporučuju všem co mají problém se zúženou předkožkou, udržením hygieny, krátkou uzdičkou či kombinací těchto nepříjemností. Obřízka všechny tohle řeší, navíc sex je pak zase o něco lepší.
Sám za sebe nemohu posoudit či bych obřízku podstoupil i v případě že že žádné problémy s předkožkou nemám. Pokud se najde člověk který má srovnání nechť se ozve a přihodí k článku komentář.

Doufám že moje zkušenosti s obřízkou někomu ulehčí rozhodování, případně zbaví zbytečného strachu z operace.

Dave

 

 

 

 

Lukáš 23 let

Ahoj
chtěl bych se podělit o svou zkušenost na tvém webu, tento zákrok sem podstoupil na vlastní žádost informace jsem čerpal z tvé stránky, a z jiných zdrojů. To mě nakonec přinutilo navštívit urologa, který mi z důvodu fimozy doporučil jít na tento zákrok. Bez váhání sem do toho šel, jen co mi vadilo bylo lítání a čekání u doktorů (interní atd..) Dokonce sem se nemohl i dočkat toho zákroku, protože pálení na žaludu mi dost vadilo i při důkladně hygieně. Bylo zvláštní sledovat strop cestou na sál na lehátku, rozhodně sem necítil strach. Po zákroku sem se probudil na pokoji, při mém zjištění sem neměl žádné bolesti, stehy byly v pohodě dokonce i při erekci z těch krásných sestřiček. Jediné čeho sem se obával bylo močení, již jako dítě, mi něco dělali na sále spředkožkou, následkem toho ve mě zůstal zážitek z bolesti při močení. Jenže jsem podstoupil úplnou obřízku po konzultaci, a pár hodin po zákroku sem dostal ze sebe bez bolesti víc jak litr moči. Je zvláštní i ta citlivost při chůzi, jediné co působí děsivě je ten otok a stehy, ale důkladné heřmánkové koupele jistě brzy tento nedostatek odstraní Všem doporučuji si o tomto zákroku něco pročíst, najít v tom klady a zápory. Hlavně se nenechat nikým nutit a jít na vlastní žádost.

Lukáš

 

 

 

 

 

 

 

 

Michal 22 let

Ja som obrezaný od 12 rokov. Dôvod bol ten, že predkožku som mal zúženú a dosť dlhú a bolo to nepríjemné sťahovať ju neskôr až mierne bolestivé a navyše sa mi kvôli nedostatočnej hygiene občas trochu zapálila. Keď sme boli u urologičky tá ako najlepšiu alternatívu odporúčala obriezku. O týždeň ma k nej zobrali znovu už rozhodnutý pre obriezku a dostali sme termín asi o mesiac na urológii v nemocnici. Detaily o spôsobe obriezky, odstránení uzdičky a podobne dohodli rodičia s lekárom ktorý ma v nemocnici prijímal.(o tom type aký mi to nakoniec spravili som doteraz vlastne nevedel). Asi o hodinu po prijatí ma brali na sálu a v celkovej narkóze previedli zákrok. Prebral som sa už na izbu, dole prikrytý plachtou s miernou bolesťou. Prvýkrát som si to videl keď ma sestre nútila vymočiť sa - bál som sa že to bude bolieť, ale okrem bolesti v stehoch močenie nespôsobovalo žiadne nepríjemnosti. Bolo to trochu opuchnuté s pár modrinami a stehmi ktoré dokola trčali spod žaluďa, moc to nebolelo len keď sa stehy dotkli pyžama alebo podobne, pár dní mi nosili harmenčekové odvary v ktorých som ho máčal a keď ma prepúšťali domov väčšinu samovstrebávacích stehov som už nemal, zhruba do týždňa už povypadávali aj tie zvyšné a s nimi aj občasné pobolievanie. Pár týždňov trvalo kým som si zvykol na ten pocit obnaženého žaluďa v slipoch ale postupne ako sa znížila jeho vlhkosť sa aj upravila citlivosť a bolo to v pohode...Prvý rok dva bola jazva dosť výrazná, potom sa začala postupne zmenšovať až do stavu v akom je to teraz čo bolo asi v
15tich.Odvtedy som žiadne problémy nemal len som zo začiatku močilposediačky lebo kvôli tomu, že močový otvor sa mi výrazne
zväčšil to striekalo kade tade.Inak som so zákrokom spokojný hygiena je oveľa lepšia aj vzhľad je estetickejší.

 

 

 

 

 

 

 

Petr
Díky za odkaz, podíval jsem se, je to zajímavé, můj osobní názor na obřízku ti přijde možná primitivní, ale já si za ním stojím... obřízka je z mého pohledu nepřirozená, je to jako kupírování psího ocasu nebo uší... je to jen o vzhledu, i když přiznávám, že mi přijde logické že je potom penis jakoby menší (jen v uvozovkách) a proto se rychleji a intenzivněji prokrví a tím je tvrdší, ono ale podle mě hrozně záleží na tom, jakou kdo má předkožku a jak ji může nebo nemůže přetáhnout - je-li to bolestivé, je jasné, že je lepší jít za lékařem a obřízku podstoupit, ty jsi tam psal argumenty odpůrců obřízky, všechno jsou to skutečně voloviny, až na jednu výtku a to tu, že předkožka skutečně žalud chrání před větším znečištěním, ústí močové trubice je místo vniku infekce... má osobní zkušenost je taková, že když si třeba koupím nové spodní prádlo a pak se v něm spotím, dostanou se mi na penis kousky nitek a chomáčků z nového spodního prádla, mám tak předkožku vyloženě špinavou, když pak jdu močit, přetáhnu předkožku - mám to ve zvyku, tak je jasně vidět jak moc je předkožka špinavá a jak krásně je žalud čistý (omlouvám se, za třeba pro tebe nechutný popis), posílám ti odkaz na pořad z gaynet.cz, který se jmenuje gayradna a je tam rozhovor se sexuologem na téma obřízky.

https://web-tv.gaynet.cz/gay-radna/4265-gay-radna-obrizka.html

 

 

 

 

 

Lenka

Ahojky,
Tak jsem koukla na tvé stránečky o obřízce a jsou moc pěkné. Já chodim ted s miláčkem co ma obřízku od malička a musim rict je to opravdu mnohem lepší. Jak na vzhled tak pri sexíku,, vážně paráda. On je z Kanady a tam to dělají všem chlapečkům od narození. Je to moc hezké lízátko oproti těm ostatním co jsem poznala. Ale asi to bude i v něčem jiném on nemá žádnou předkožku vypadá to jako kdyz mu pořád stojí. Kůžička je úplně naplá a když chce dosáhnout orgasmu musím hladit a libat celý penis, ale uz jsem zvyklá je to vážně pěkné a do ruky i pusinky mnohem příjemnější než ty kouzouni tady u nás v ČR. Uz jen obřezaného !!  Sexík je moc fajn,,  mám pocit, že i žalud přechod je cítit ve mě mnohem lepší. Ale dojít k orgasmu někdy vážně skoro nevydžím jak dlouho to trva, je temer nemožné, aby se udělal do mě trvá to opravdu dlouho. Musíme
si pomoct rukama nebo pusinkou. Měj se, hezky posílam pusinku na čumáček.
Zdraví Lenka

 

 

 

 

Josef

Rád bych přidal taky svůj názor na obřízku.
V každém článku čtu, že někdo šel na obřízku kvůli fimozy a pod. Jenže proč se neřeší, co je lepší- mít zdravou předkožku, třeba přez 3/4 žaludu a nebo být obřezaný. Je samozřejmé, že pokud mi uhnije zub stolička, je výhodnější ji vytrhnout, než se trápit. Ale jaký je rozumný důvod dávat pryč předkožku, která normálně funguje? U ženy by se Vám taky líbilo, kdyby se jí vagína celá vyřezala a nechala se jí jen otevřená pochva? Co to tu nastíňujete za nesmysly. Já mám předkožku zdravou a kdykoliv si ji můžu i na celý den stáhnout. Druhá věc je ta, že obřezaný penis je velice nevzhledný. Je to jak ohořelá větev. Vidím ve filmu, jak žena kroutí očima a muž ji utěšuje "Už to bude". Žalud necitlivý jak palec u nohy a přiráží hodinu. Normální žena o to nestojí, věřte mi.
Co se týče hygieny. Chcete mi říct, že žena má přirození s méně záhyby v porovnání s předkožkou? U zdravé předkožky není problém penis otřít kdykoliv. A žlázy,které produkují u žaludu maz se obřízkou neodstraní.
Takže na závěr. Pokud předkožka není dlouhá a jde přes žalud stáhnout i u stopořeného penisu- nešahat, k obřízce není jediný důvod, spíše naopak. CHlapi nenechte se ovlivnit neopodstatněnou nepravdivou propagací. Když už je to nutné, nechte si odstranit jen část předkožky, ale jen tolik, aby byl skoro celý žalud přikrytý.