I přesto, že jsem se snažil o obřízce všechno vypsat jinam,pořád mi v e-mailech chodí různé dotazy a ty nejčastější jsem tedy vypsal sem:


Předkožka nejde přetáhnout nebo jde ale obtížně
Pokud ti předkožka nejde přetáhnout, doporučuji ti navštívit urologii. Jedná se totiž nejspíš o fimózu. Pokud ti jde předkožka přetáhnout s nějakými komplikacemi (jako jen ve sprše, jen při neztopořeném stavu nebo jde přetáhnout, nikoli vrátit...),  v těchto případech se nejspíš jedná a tkzv. parafimózu. V tomto případě bych také doporučil navštívit urologa.

Bílé nebo červené pupínky na žaludu
Balanopostitida -  (plíseň, zánět - každý to nazývá jinak). Většinou je to důsledek nedostatečné hygieny. Odstranění je možné koupáním žaludu v roztoku heřmánku, ve spojení s každodenním mytím žaludu čistou tekoucí vodou. Případně se používá mazání Framykoinem, jenže z toho vzniká luxusní humus.

Masturbace
V případě částečné obřízky se liší jen tím, že máš pocit, jako kdyby byl tvůj penis tvrdší. V případě úplné obřízky je vhodné připojit lubrikační gel. Možná je tak po dvou týdnech.

Otoky a hematomy
Různé otoky, hematomy (barevné fleky) nebo oteklý celý penis je po obřízce zcela normální. Hematomy postupně zmizí samovolně. Hnisání už ne. Pokud rána začne hnisat je nutné jí udržovat co nejvíce v suchu a je dobré pokračovat v Heřmánkových koupelích.

Kdy mohu začít opět sportovat?
Pokud se jedná o aktivní sporty je dobré alespoň dva týdny počkat.