Než se pro obřízku rozhodneš definitivně doporučuji aby jsi si jí vyzkoušel na několik dní na nečisto, např. přelepením náplastí. Tím zhruba zjistíš, jaké to bude po obřízce.

 

Kde si nechat obřízku provést?
V našem státě máš na výběr urologii, nebo můžeš jít na plastickou chirurgii, kde si to zaplatíš ( a to jsou pálky). V případě zdravotních potíží jdi na urologii, výjmečně mohou požadovat doporučení od obvodního lékaře. V zahraničí si můžeš koupit sadu na provedení obřízky doma, tu však nedoporučuji. Sice to můžeš umrtvit Emlou...

Jak to probíhá
U nás se naštěstí provádí v narkóze. Poté co se na vybraném místě objednáš na určité datum, dostaneš na výběr z celkové a lokální anestezie. 

-Pokud si zvolíš lokální, dostaneš většinou dvě injekce přímo do kořene a někde i dvě přímo do penisu, což není bolestivé, spíše to jen nepříjemně tlačí (umrtvování zubu je mnohem méně příjemná záležitost). Anestetikum by mělo okamžitě začít působit. Poté začíná samotný zákrok. Při tomto způsobu však nikdo nezaručuje úplnou necitlivost - můžeš cítit tlačení nebo tahání. Ihned po dokončení zákroku by jsi měl být propuštěn domů. Výhoda této narkózy je odpadnutí předoperačního vyšetření a možné hospitalizace. Nevýhodou je otok penisu a tím i možný horší výsledek, protože penis opuchne hned po umrtvení a pro operatéra je to nepříjemné.
   -Pokud si zvolíš celkovou anestesii, dostaneš jen jednu injekci, to je řekl bych jednoduší . Výhodou je zaručená necitlivost v průběhu operace, ale je to údajně větší zátěž pro organismus. Je třeba vyšetření krve. Na místě činu budeš muset setrvat buď několik desítek minut (provedení ambulantně), nebo několik dní (verze s hospitalizací - častější) . A jelikož ti může být po narkóze nevolno (to není časté), tak ti dobrý anesteziolog nabídne třeba Propofol, jež představuje špičku mezi nitrožilními anestetiky na celém světě. Zmírňuje až zamezuje pooperační nevolnost a zvracení, garantuje rychlé probuzení. Ten je ovšem za příplatek. V případě celkové anestezie se rána lépe hojí (to mohu jen potvrdit).
-Já osobně doporučuji celkovou anestesii, s přihlédnutím k situaci, kdy jsem měl problémy se zabíráním dvou dávek mesocainu. Dále tento způsob narkózy je pro operatéra daleko příjemnější.

 

https://obrizka.webnode.cz/diskuse/kam-za-obrizkou/