FN Olomouc

Datum: 04.09.2013 | Vložil: Jakub

Dobrý den,

před týdnem jsem podstoupil obřízku ze zdravotních důvodů (fimóza) ve fakultní nemocnici v Olomouci, tak vám aspoň popíšu, jak to tam probíhalo.

Jedna z věcí, co me lehce naštvala, byl příjem, kdy mi řekli, že v pondělí donesu akorát papíry od obvodního lékaře a v úterý se dostavím na zákrok... Takže v pondělí ráno jsem došel s papírama a už si mě tam chtěli nechat. Naštěstí doktorka (asistovala i operatérovi při zákroku) byla velmi vstřícná a řekla mi, že se mohu dostavit klidně až po třetí hodině odpolední. Poslala mě ještě rychle na anesteziologii, kde mě vyšetřily dvě pěkné mladé sestřičky, pak ještě na odbě krve a moči a poslali mě domů sbalit si věci s tím, že se dostavím na domluvenou hodinu.

První noc byla klasicka, jako před každou operací. Od příchodu nejíst a od půlnoci nepít a nekouřit. Plus ještě ty čípky...

V den zákroku nás vzbudili v 6 (byl jsem na pokoji po dvou, měli jsme dokonce i televizi a free wifi) a následoval akorát oblbovák v podobě diazepamu a pak už jen čekání na to, kdy si nás odvezou na sál (já šel na osm ráno). Oblbovák přestal působit při převozu na sál, ale i tak jsem nebyl nijak nervózní.

Na sále už na mě čekaly tři mladé sestřičky, tak jsem se s němi dal hned do řeči, po chvíli přisla anestezioložka co mi zavedla kanylu a že mě napustí dalším oblbovákem. Prý si budu připadat, jako bych měl v sobě dva panáky (toto musela zopakovat ještě 3x, než jsem něco ucítil). Poté došel operatér doc. MUDr. Vladimír Študent, Ph.D. a když jsem se s ním zdravil potřesením rukou, začla působit anestezie, co do mě mezitím anestezioložka pustila. Čili usnul jsem.
Další věc co mě nakrkla, že jsem s doktorem nemohl probrat jak to vlastně bude probíhat.. nejspíš jsem se taky mohl optat dříve.

Po hodince a půl jsem se probral na pooperačním, kde jsem musel následně ležet další dvě hodiny, což mi připadlo jako zbytečné, jelikož mi bylo po narkóze výtečně.
Následně mě převezli na pokoj, a co hodinu mi meřili tlak a kyslík v krvi. Penis jsem měl umrtvený jestě od penis bloku a zafačovaný, takže jsem necítil žádnou bolest (jedna z výhod, že mě uspali, dali mi penis blok, čili nemuseli narkózu udržovat tak silnou a stejně jsem nic necítil). Kolem půl druhé mi donesla sestřička do postele i oběd, takže hlady jsem nikterak netrpěl.

Následující den nás opět vzbudili v šest, kolem sedmé přišla sestřicka s doktorem na převaz, donesli heřmánkový čaj, vysvětlili nám jak se o "něj" starat a kolem desáté nás pustili domů.

Následující dny jsem penis jenom mazal heřmánkovou mastí a oplachoval v heřmánkovém čaji, jak mi bylo doporučeno a zatím je vše v naprostém pořádku. Rána lehce krvácela snad jen po prvním převazu doma a to z důvodu ranní erekce, kdy se mi lehce zařezal steh do kůže, jinak vše v naprostém pořadku.

Po týdnu doma se rána krásně hojí, začínají odpadávat první stehy a jsem zvědav, jak to bude ve finále vypadat :)

Abych to shrnul, tak s fakultní nemocnicí v Olomouci jsem byl nadmíru spokojen, všechen personál byl velmi vstřícný a ochotný. Na cokoliv jsem se zeptal mi bylo odpovězeno (až na ten fail na sále, kdy jsem byl uspán dřív, než jsem se stihl nějak domluvit). A ta wifina mě taky dostala :D

Z mé strany mohu jedině doporučit.