Tato diskuse je určena k dotazům na které se nepodaří najít odpověď na stránkách. Pokud sem někdo vloží nesmyslný, nesmyslné debaty rozpoutávající nebo urážlivý příspěvek, bude odstraněn.

Diskuse

Divná jizva

Datum: 18.02.2020 | Vložil: Martin

Zdravím, před pár měsíci mi dělali v Brně ve fakultní nemocnici obrizku a myslím si že mi to nějak divně srostlo. U toho trojúhelnícku že spoda penisu mi jde směrem do leva, takové jakoby prázdné místo kde nic není, jakoby to bylo roztrzene. Je to kousíček, asi půl cm ani ne. Jinak srostlo všechno dobře. To misto je trochu citlivější na dotyk ale nebolí. Přijde mi to místo trochu tvrdší. Po obrizce jsemto neřešil protože to bylo sotva vidět, ale postupem času se to sexem a masturbací trochu rozšířilo. Je s tím potřeba něco dělat nebo to je jen kosmetický problém?

Re: Divná jizva

Datum: 19.02.2020 | Vložil: lukon4485

To je úplně jednoduché. Pokud ti to nevadí, nech to být. Je to skutečně estetický problém a důsledek toho, že někdo něco udělal špatně...

Prosba

Datum: 17.02.2020 | Vložil: Lukáš

Ahoj, kdyz tu vychvalujete uromedu, tak proč nepridate nejaky, pribeh, fotky. Takhle pořád jenom zvanite a děláte reklamu ale bez důkazů. Prosim vložte fotku kde bude v pozadí neco napsáno, aby byla zarucena pravost. Posledni dobou, co příspěvek to reklama.

Diky moc.

Re: Prosba

Datum: 20.02.2020 | Vložil: Ondra

Já zatím na obřízku čekám, takže nemám co zveřejnit.

Obřízka úplná

Datum: 12.02.2020 | Vložil: Marek

Zdravím všechny, chci poradit kde si můžu nechat udělat kvalitně obřízku, četl jsem, že hodně doporučujete Brno, lze to i v celkové anestezii, mám obavy, že to je dost bolestivé a v lokální jestli se to dá vydržet. Diky

Re: Obřízka úplná

Datum: 13.02.2020 | Vložil: Ondra

V Brně je má dost dobré reference Uromeda, ovšem zde obřízky provádí pouze v lokální anestezii a bez úhrady pojišťovnou.

Re: Obřízka úplná

Datum: 14.02.2020 | Vložil: pacient

Marku, byl jsem v Uromédě. Jediné co trošku bolelo byla injekce anestezie u kořene penisu. Místo vpichu mi předtím znecitlivěla sestra krémem takže to bylo jen slabé píchnutí. Toho se není třeba bát. Pak už nic necítíš a jen ležíš. Je to hodně podobné jako u zubaře. Čekáš, až to udělají.
S bolestí, je to ale opačně než si myslíš. Operace nebolí nikdy. To co bolí je stav potom! V Uromédě začínají chladit pár minut po skončení zákroku a ty skončíš o půlnoci, když jdeš spát. Já jsem byl hodně překvapený, že to díky chlazení nebolelo! Až večer to bylo trochu cítit, ale vyloženě bolest NE. Někdo dokonce psal, že z Uromédy sám řídil domů. Po zubaři jsem zažil stavy výrazně horší. Naopak v nemocnici NECHLADÍ, protože po narkóze spíš. A kdo by u tebe seděl a držel chlazení na penisu. A položit ti to tam nemůžou, protože by se ti prochladil močák. Bez chlazení to bolí hodně! Takže v nemocnici si bolesti užiješ mnohem víc.
Navíc v nemocnici ti Udělají volnou obřízku :-( , která je pro sex ohodně méně příjemná než těsná. S těsnou je tření v pochvě maximální a oba to cítíte víc. Právě kvůli tom šel do Uromédy.

Jaký typ obřízky zvolit

Datum: 10.02.2020 | Vložil: Michal

Zdravím všechny, rozhodl jsem se podstoupit obřízku, nicméně si stále nejsem jistý, který typ zvolit. Určitě se tedy bude jednat o úplnou, avšak dále se v tom trochu ztrácím. Jako nejlepší způsob mi přijde úplná - vysoká .
Předem děkuji za rady a vysvětlení.

Re: Jaký typ obřízky zvolit

Datum: 15.02.2020 | Vložil: Karel IV

Typ obřízky je daný operační technikou, kterou doktor, který operuje, zvládá. Většina doktorů umí "dorsal slit" a s ní lze udělat úplnou obřízku JEN nízkou (nízká = jizva nízko nad žaludem). Pokud ti doktor co umí dorsál slit dá jizvu dál, pak ale už máš vizuálně obřízku částečnou :-(. Takže u takového doktora si prostě nemůžeš diktovat, co chceš, protože „dorsal slit“ z podstaty, nic jiného než tyto dvě neumožňuje.
Vybírat, jakou chceš obřízku, můžeš jen u doktorů, co umí obřízku metodou „sleeve resection“ viz můj popis v příspěvku z 27.1.2020
Vysoká obřízka (jizva vysoko nad žaludem) je vhodná pro muže, co jim to v posteli už tak trvá dlouho, a nechtějí sex delší. Pro chlapa, co se udělá do 4 minut, není nižší obřízka problém, protože posun výdrže na 6 minut, většina žen jen uvítá.

Re: Jaký typ obřízky zvolit

Datum: 17.02.2020 | Vložil: lukon4485

Velmi těžké radit jakou obřízku, když nikdo nevíme co od ní očekáváš.

Kam na obřízku

Datum: 10.02.2020 | Vložil: Zbyněk

Zdravím všechny.
Pripravuji se podstoupit obrizku z duvodu fimozi ovsem vaham kde. Cetl Jsem doporučení na mudr Burese na Budějovické popřípadě na urosanté. Celkove vaham kde ji podstoupit protože jsou na některé nemocnice dost spatne recenze proto jsem ochotný zakrok zaplatit i presto že nemusím.
Dekuji všem za radu.

Re: Kam na obřízku

Datum: 17.02.2020 | Vložil: lukon4485

Jsou jen málo pracovišť na které jsem nikdy neslyšel a neviděl zápornou recenzi. A to jest právě Urosante, MUDr Malich a myslím že i na FN Královské Vinohrady si ještě nikdo nestěžoval.

Spokojený

Datum: 03.02.2020 | Vložil: Jsem 6 let obřezaný

"Právě jsem dočetl informace na tomto webu. Je to dobré a poučné čtení, a je fajn, že je to normální stránka, ne ty proti obřízkové kecy. Já jsem obřízku podstoupil proto, že to považovala partnerka za zdravější. Já jsem s ní nakonec souhlasil. Obřízku jsem si nechal, udělal zcela soukromě a ani můj doktor ani zaměstnavatel nic nevěděli. S výsledkem obřízky jsem velmi spokojen, stejně i moje přítelkyně, a to už šest let. Byla (a stále je) ohromena tím, jak moc cítí můj penis v pochvě, a ví, že z mého obřezaného penisu dostává mnohem intenzívnější pocity. Byla také ohromena tím, jak je penis skutečně pořád čistý. Sex, zejména orální, je od obřízky mnohem častěji a spontánnější, protože partnerka nemusí v nejmenším řešit, že by tam bylo smegma nebo zápach.
Jsem si jistý výhodami obřízky. A vím, že jsem udělal správné rozhodnutí jít do kompletního odstranění předkožky.
Gratuluji autorovi stránek k vynikající práci.

Re: Spokojený

Datum: 04.02.2020 | Vložil: Marek

Bylo by dobrý přidat příspěvek mezi příběhy. Včetně doporučení lékaře, kliniky, výsledků. Sepsat takovou swot analýzu, včetně fotek. Tohle ti za chvilku zakryjí jiné příspěvky.

Rada

Datum: 24.01.2020 | Vložil: Kami

Ahoj chlapi,
jsem 7 dní po celkové obřízce, otok mizí pomalu, nicméně obracím se na Vás s urgent prosbou.
https://imgur.com/Vev3tlJ
Při koupání jsem objevil toto. Identifikace jako dehiscence stehu, nicméně steh je vpravo nahoře od bíleho povlaku.
Zeptám se jak zaléčit- všechno bílé vyčistit, dát betadine mast, zalepit k sobě viz. návod na pooperační peči a vyčkat na zacelení ?
Děkuji za pomoc pánové

Re: Rada

Datum: 07.02.2020 | Vložil: lukon4485

Pořád stejné problémy... Ta rána je příliš mokrá a je třeba ji fénovat!!!

Úplná břízka metodou sleeve resection

Datum: 23.01.2020 | Vložil: Ondra

Zdravím, během jara mě čeká obřízka v brněnské Uromedě. Na samotnou ambulanci je mnoho kladných ohlasů, ale zajímalo by mě jestli má někdo zkušenost s obřízkou dělanou metodou sleeve resection, kterou jejich urologové používají. Z informací dostupných na českém webu jsem vyrozuměl, že v ČR se tato metoda používá jen velice minimálně.

Re: Úplná břízka metodou sleeve resection

Datum: 24.01.2020 | Vložil: Marek

Už mi docela přijde, že si ti lékaři z té Uromedy tady píšou ty příspěvky sami. Neděláte si tu pani doktoři reklamu zdarma? Další příspěvek v řadě uz je podezřelý

Re: Úplná břízka metodou sleeve resection

Datum: 24.01.2020 | Vložil: Pavel

Upřímně nevím v čem ta metoda spočívá, ale s Mudr. Hanákovou jsem se domluvil na všem co se týkalo výsledného stavu. Stehy byly vstřebatelné a velmi jemně šité, tak že zbyla hezká jizva bez nějakých hrbolků. Stehy začaly vypadávat po cca 10ti dnech. Doporučuji dodržovat všechny pokyny po operaci, opravdu ví co dělají. Jinak co se týká toho, že si lékaři a kliniky píší dobře reference vůbec nepochybuji, ale věř, že MUDr. Hanáková toto nemá opravdu zapotřebí, o čemž svědčí i několikaměsíční délka objednávky na zákrok. Držím pěsti ať vše dobře dopadne..

Re: Re: Úplná břízka metodou sleeve resection

Datum: 25.01.2020 | Vložil: Daniel

Dá se to vygooglit. Esteticky to vypadá lépe, ale vyžaduje to od chirurga víc práce. Ostatně je to důvod, proč to u nich není zadarmo, protože práci a materiál jim plně neproplácí pojištovna.
U ostatních urologů a v nemocnicích se používá tzv. dorsal slit, který není tak pracný. Na čem nemocnice většinou vydělávají je pak anestézie a že u nich pár dnů ležíš. Bohužel běžná praxe i u jiných oněmocnění, u kterých jsem se dozvěděl, že se dají v pohodě řešit ambulantně.
Vždycky mě zajímalo, jestli na plastických chirurgiích, kde se za to platí přemrštěné částky (>15k), taky používá tato metoda.

Re: Re: Re: Úplná břízka metodou sleeve resection

Datum: 26.01.2020 | Vložil: Ondra

Dost velký rozdíl je taky v tom, že u sleeve resection se odstraňuje pouze méně citlivá část kůže zatímco ta nejcitlivější část je zachována.

Re: Úplná břízka metodou sleeve resection

Datum: 27.01.2020 | Vložil: Karel IV

Ahoj.
Rozdíl mezi „dorsal slit” a “sleeve resection” je zásadní. Při sleeve resection se předkožka stáhne za žalud a lékař nakresli dokola první líni řezu (blíž k žaludu) pak druhou linii dál od žaludu. Kůži mezi oběma liniemi odstraní a ty konce sešije. Tedy si můžeš doktorem domluvit kolik ti nechá vnitřního listu a pak jak moc chceš obřízku volnou nebo těsnou.
U „dorsal slit“ se naopak kůže dá celá na žalud a lékař vezme nůžky a začne předkožku nastřihávat směrem od ústí močové trubice k břichu. Stříhá současně vnitřní vnější list !!! Pak zatočí a obstříhává kůži dokola. Při této obřízce se tedy odstraní stejné množství vnitřní i vnější kůže. Pokud chceš nechat např. 1 cm z vnitřního listu, tak je nástřih o 1 cm kratší. Zůstane ti 1cm vnitřní předkožky, ale taky zbytečně 1 cm vnější předkožky. Ve výsledku máš obřízku velmi volnou, která ti zakrývá polovinu žaludu :-( . Pokud žádáš obřízku s plně obnaženým žaludem, tak pak musí nástřih udělat po celé délce žaludu až k drážce žaludu. Delší nástřih ale znamená, že nastřihl i celý vnitřní list a pak ho taky celý odstřihne :-(. A jizvu je blízko žaludu. Tedy nyní doufám chápeš, že „dorsal slit“ umožňuje jen tyto dvě varianty: hodně volnou s jizvou dále od žaludu nebo mírně těsnou, ale s jizvou blízko žaludu.
Pokud chceš názorný obrázek k oběma metodám tak napiš kkarel-4 zavináč seznam.cz
Jen metoda „sleeve resection“ umožňuje obřízku vyšší a přitom těsnou :-) . Přičemž i těsnost se dá dle přání nastavit od mírně těsné až po ultra těsnou.
Metoda „sleeve resection“ se nepoužívá čistě z ekonomických důvodů. Pokud by nemocnice na toto přešla, tak na obřízku musí vyčlenit 2 lékaře, protože tato metoda to vyžaduje, a navíc má sál déle obsazený protože zákrok je delší. A celkově je to pro doktory větší piplačka a drbačka. Tak proč,že? „Dorsal slit“ je jednodušší, stačí jeden doktor. Nastřihne to pak obstřihne dokola a sešije. Jednoduché a rychlé. Celková anestezie není nutná, ale samotná obřízka je pojišťovnou velmi špatně placená. Proto si nemocnice vydělají na anestezii a pak na následné lůžkové péči. Takže chápeš proč soukr. urolgie chtějí za zákrok platit. Pro ně je zákrok delší a platíš práci dvou doktorů (Lukeše + Novotného v Praze a Hanákové + Hanáka v Brně).

Re: Re: Úplná břízka metodou sleeve resection

Datum: 28.01.2020 | Vložil: Ondra

Díky za obsáhlé shrnutí. Víceméně hned jak jsem začal uvažovat o obřízce došel jsem k názoru, že zrovna na tomto nemá žádný smysl šetřit. :-)

Re: Re: Re: Úplná břízka metodou sleeve resection

Datum: 28.01.2020 | Vložil: Tobiáš

Tady jsou vysvětlený obě metody:
https://www.who.int/hiv/pub/malecircumcision/who_mc_local_anaesthesia.pdf

Prohlídka u urologa před rozhodnutím o obřízce

Datum: 13.01.2020 | Vložil: Ondra

Ahoj, zajímaly by mě vaše zkušenosti s tím jak probíhá prohlídka u urologa když za ním přijdu s tím, že bych chtěl obřízku z důvodu dlouhé a poměrně úzké předkožky. Jsem objednaný a vůbec nemám představu co očekávat. Díky. :-)

Re: Prohlídka u urologa před rozhodnutím o obřízce

Datum: 13.01.2020 | Vložil: Petr

Asi jak kde. Byl jsem v Urosante na P4 u Mudr. Vika a když jsem odcházel se stejnou dignozou jako máš ty, nechápal jsem. Tak profi přístup včetně dávky lidskosti jsem ještě u doktora nezažil. A to pracuji ve zdravotnické technice. Přečti si pár recenzí na netu a uvidíš.

Re: Prohlídka u urologa před rozhodnutím o obřízce

Datum: 23.01.2020 | Vložil: Pavel

Jsi blázen jen tak jít k urologovi. Před svou obřízkou jsem obešel asi 10 pracovišť. A šest mi zákrok rozmlouvalo a čtyři, že ano. A z těch co ano, všechny placené 10-17 tis. A jen jedna doktorka uměla udělat obřízku high a tight (vyšší a těsnou) - Uromeda. Takže bez reference bych nikam nechodil. Odříznout kus předkožky umí kde kdo. Ale mít hezkou a těsnou obřízku umí udělat jen málo kdo. Viděl jsem na zahraničních diskus. webch hodně sprasených obřízek, abych jen tak svůj penis dal pod skalpel prvnímu urologovi, na kterého narazím.

Re: Prohlídka u urologa před rozhodnutím o obřízce

Datum: 07.02.2020 | Vložil: lukon4485

Normálně tam přijdeš, on se tě zeptá co tě přivádí a ty mu to na rovinu řekneš. Pak tě vyšetří a buď ti to bude rozmlouvat nebo ti dá termín, či doporučení. Občas mívají otravný otázky, ale člověk si musí stát za svým a nenechat se odradit. Pokud se ti ale lékař nezdá, tak si od něj nenech obřízku dělat!!

Youtube video

Datum: 12.01.2020 | Vložil: cirkumfetišista

K pobavení
https://www.youtube.com/watch?v=nNBgsxzBTzo

Vysoká „americká” obřízka

Datum: 23.12.2019 | Vložil: Nick

Dobrý den,
rád bych podstoupil obřízku. Rozhodl jsem se pro tzv. „vysokou úplnou” obřízku, kdy je ponecháno velké množství vnitřního listu předkožky a kůže je i při klidovém stavu penisu zcela napnutá. Chtěl bych, aby se jizva nacházela cca 2-3 cm za žaludem. Hodně se ale bojím toho, že v ČR mi tento typ obřízky nikdo neprovede, nebo nedejbože to doktor odkýve a vyjde z toho klasická „česká” nízká, volná obřízka. Moc prosím, pokud má někdo tip na kliniku či doktora v ČR kde mi provedou vysokou úplnou obřízku, popřípadě kterým se vyhnout, budu moc rád za odpověď. Vím, že v USA se vysoká obřízka provádí běžně i u dospělých mužů, tak snad to půjde i někde v ČR.

Tady ještě přidávám odkaz na stránky, kde je ukázaný typ obřízky, kterou bych chtěl: https://circumcisioncenter.com/Gallery/Patient-Detail/5
https://circumcisioncenter.com/Gallery/Patient-Detail/11
https://circumcisioncenter.com/Gallery/Patient-Detail/4

Předem díky za rady a zkušenosti.

Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 23.12.2019 | Vložil: Pavel

Mudr. Hanáková, Brno, Poliklinika Viniční - UROMEDA. Opravdu velmi šikovná operátorka. Osobní zkušenost. Doporučuje právě tento typ obřízky, pro největší zdravotní přínos. Výborná pooperační péče a velmi vstřícný osobní přístup. Fakt nemůžu říct jediné špatné slovo. Objednej se na bezplatnou konzultaci a jsem přesvědčený že najdeš co hledáš.

Re: Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 23.12.2019 | Vložil: Pavel

opravují: operatérka, ne operátorka :-) ať žije automatická oprava textu :-)

Re: Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 07.01.2020 | Vložil: Ondra

Pár dní zpět jsem se objednával k Mudr Hanákové na konzultaci před obřízkou a sestra říkala, že mě vezme, ale momentálně mají fakt hodně plno a na zákroky objednávají až někdy na jaro. Holt, kdo je dobrý, nemá o práci nouzi.

Re: Re: Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 07.01.2020 | Vložil: Tobiáš

Já to měl 4 měsíce, takže se asi nic nezměnilo.

Re: Re: Re: Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 22.01.2020 | Vložil: Ondra

Objednací doba je přibližně pořád stejná. Objednával jsem se tento týden a termín mám v polovině května.

Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 30.12.2019 | Vložil: Tobiáš

Ahoj
Zmíněnou Hanákovou z Uromedy můžu také doporučit.
S tím požadavkem na výšku obřízky to je ale dost individuální - já jsem se s ní domluvil na maximum, co nabízela, což pokud si pamatuju bylo 5/7 mm a nakonec po více jak roce mám v erekci 2-3cm. Tak se kdyžtak nezalekni, má k tomu asi nějaké praktické důvody. :)

Re: Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 03.01.2020 | Vložil: Karel

No nevím kdy jsi byl ty, ale nyní Hanáková, po dohodě, udělá i 17 mm. Je to snad asi jediná doktorka, se kterou se můžeš dohodnout, jak to chceš.
Ale jizva blíž žaludu rozhodně lépe vypadá a taky příchod ejakulace se mnohem snáze ovládá, než když je jizva dál. Nízka je sexy:
https://my.pcloud.com/publink/show?code=kZf1vjkZAmeAVDnGLo4RQkyy3GTQB7YDPcvX

Re: Re: Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 05.01.2020 | Vložil: Tobiáš

Byl jsem tam před 2 roky a na některých věcech se domluvit nedalo. Když jsem tam byl po roce na kontrole, tak bylo vidět dle jejího vyprávění, že se tam dost věcí změnilo.
Konečná ovladatelnost ejakulace po obřízce je dost individuální záležitost, ale ve většině případů je vždy posun k lepšímu.
Výška obřízky (jizvy) je na každém zvážení, ohledně vnitřního listu já to převážně cítím na něm a ne jenom hned za koronou jak se všude tvrdí, takže jsem rád, že jsem na konec skončil výškou cca 2-3cm (oproti domluveným 7mm, nevím, asi jim ujel skalpel nebo se to vytahalo). Méně jak 1 cm bych nechtěl.
V erekci mám něco jako má pornoherec Bruce Ventura (kromě délky :D) a všem včetně mě se to neskutečně líbí.

Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 05.01.2020 | Vložil: Tobiáš

Možná ještě za zmínku stojí plastická chirurgie Blanky Vraspírové (na weby má fotky).
Podle mě je zásadní, aby operatér ovládal metodu "sleeve resection"
Tu třeba zmiňuje ten zmíněný americký doktor nebo Hanákovi na svém webu:
https://www.uromeda.cz/cz/obrizka.html

Re: Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 06.01.2020 | Vložil: Lukáš

Všechno to jsou hlouposti s tou citlivostí. Mám jizvu jeden cm za zaludem a necitim rozdíl vnitřní X vnější. Hlavni je prostě žalud a celkova stimulace penisu.

Re: Re: Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 07.01.2020 | Vložil: Tobiáš

Ty seš hloupej.
U každého to může být dost individuální.

Re: Re: Re: Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 10.01.2020 | Vložil: Lukáš

Opravdu si myslíš, ze jestli máš 10 nebo 20 mm vnitřniho listu predkozky, takze ma signifikantní vliv na sexuální požitek? Vzdyt ta kuze potom vyschne ne? Tak jak to může být tak jasne?

Re: Re: Re: Re: Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 11.01.2020 | Vložil: Tobiáš

Tenhle typ příspěvků od tebe a podobných expertů může chlapy plánující obřízku dovést k naprosto zkresleným závěrům.

Každému doporučuju na tohle téma si najít lékařskou studii ke stažení v pdf "Removal of foreskin remnants in circumcised adults for treatment of premature ejaculation". Jedná se o studii provedenou na arabáčích (tedy už obřezaných od malička), kteří trpěli i tak na předčasnou ejakulaci. Studie dokazuje, že reoperací jejich obřízky, kde se vnitřní list zredukoval na pár mm, lze dosáhnout řešení problémů s chabou sexuální výdrží.

Jestli v celosvětové obřízkové komunitě panuje nějaký jednotný názor na nejlepší styl, tak je to jednoznačně ten "americký" respektivě v erekci kůže napnutá, aby nikde necestovala. V klidovém stavu by měl být žalud odhalen a nejlépe i vnitřní list, tak by celá tato oblast byla vysušená. Má to zdravotní přínos v tom, že většina HPV virů, HIV apod sračky pro svůj průnik převážně přes vnitřní list do těla hostitele potřebuje vlhkost a čas. To je hlavní důvod, proč v určitých zemích se po obřezání populace výrazně klesla statisticka nově nakažených HIV. A také je hlavní důvod, proč typická obřízka provedená v Česku a obecně v Evropě stojí za hovno jak ze zdravotního hlediska tak z toho sexuálního.
Výška obřízka (kolik se zachová vnitřního listu) a zachování uzdičky je pak na každém, ať se rozhodne. Tohle je naprosto individuální věc a nemůže tu nikdo z vás (!)nepřímo(!) přesvědčovat ostatní, jak si to má udělat. Vaše názory na toto téma jsou silně zkreslené vaší individuální zkušeností.

Proto každému doporučuji zlatý střed - zachovat vnitřní list alespoň na 1 cm.
Jeden člověk ze zdejší komunity má vysokou obřízku a trpí předčasnou ejakulací.
Já mám taky dejme tomu vysokou obřízku a při pravidelným sexování mám ovladatelnost erekce a vyvrcholení v pohodě. Zdroj stimulace mám převážně na tom vnitřním listu a žalud mám po těch dvou letech úplně ťupoučkej.
Další chlap (mimochodem homo) má ultra nízkou obřízku (cca 3mm) a není se schopen udělat a sex stojí za nic, protože nic necítí.
Další příklad měl cca 7mm-1cm a stejně se i po roce cítil přecitlivělej a musel to řešit tréninkem.

Mimochodem, nejsem "Karel"...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 13.01.2020 | Vložil: Lukáš

Mel by ses řídit zejména prestiží a impakt faktorem daných časopisů. Existuje celá řada článků, ale jejich relevantnost je nulová. Opravdu si nemyslim ze by 3 mm vyschle sliznice mely signifikantni vliv na dosažení orgasmu, to opravdu ne. Dělat závěry ze 10 je ok ale 7 mm uz ne, mi prijde takove zvláštní. A jeste k tomu HIV... ten do tela vstupuje právě zejmena vnitrnim listem. Nejsou tedy spise chráněni ti s tou nizkou?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 13.01.2020 | Vložil: Tobiáš

A ty zabedněně pořád jedeš svou. To že ty necítíš rozdíl mezi zbytek vnitřního a vnějšího listu neznamená, že majorita obřezaných to bude mít stejně jako ty. A to že majorita obřezaných to nemá jako ty je fakt.

Nikde netvrdím, že je rozdíl mezi 10mm a 7mm. Vážně chceš jet zarytě diskuzi na chytání za slova?

K HIV...ano do těla vstupuje vnitřním listem, ale dalším zásadním faktorem je vlhkost a čas. Pokud je obřízka provedena tak, že srolovaný zbytek překožky zakrývá částečně žalud a udržuje tak lokalitu "žlábku" vlhkou, tak to je špatně.

Nevěříš teda lékařským studiím? Ok, očividně patříš do skupinu "zakaždoucenualternativnímimochodemjsemveganažerubio" :D

každý si může projekt tyto stránky a udělat si obrázek sám:
https://circumciseme.wordpress.com/
https://www.circlist.com/circhome.html
https://www.aboutcirc.com/
https://www.choosingcircumcision.org/circumcision-styles/
https://circumcision-ileadsmooth4ever.blogspot.cz/
https://www.who.int/hiv/pub/malecircumcision/who_mc_local_anaesthesia.pdf
https://davidlouis77.wordpress.com/
https://www.obriezka.sk/forum/

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 14.01.2020 | Vložil: Lukáš

Tak tys tady začal bazirovat na tom, ze je vysoká s určitými milimetry lepší než nízká. Ja tvrdím, ze zdrojem sexuálního prožitku není počet milimetrů nějaké vyschle kůže. Tys tady začal s odsuzovanim lékařů, ze jsou na nic atd. Pokud se opírás o weby jako circlist tak to o necem svědčí. Neprovedli ti nahodou s tou obrizkou i denervaci žaludu když ho máš úplně tupouckej? Možné to je. Když příjdeš o citlivost zaludu, tak pak asi rozesnas rozdily, které tak rozdílné nejsou. Nevim. Každopádně se prosím řiď odbornou literaturou v casopisech které mohli nejaci kvalitní lékaři číst.

Podle meho nazoru je nejcitlivější části predkozky uplna spicka a o tu pri obrizce prijde snad kazdej. Chce to snad nekdo poprit? Ps: nepocitejme prosim tu kosmetickou, co se dela u korene.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 15.01.2020 | Vložil: Pavel

plně souhlasím s Lukášem... říci, že půl cenťáku je málo a centimetr už dost je naprostá blbost. Vše je velice individuální.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 16.01.2020 | Vložil: Karel IV

Lukáši píše se, že HIV snadněji vstupuje do vnitřního listu předkožky. Ale snadnější to je protože u neobřezaného muže je tato kůže tenčí a pořád vlhká. Pokud je otočena ven, tak je jednak suchá, a hlavně se horní vrstva zpevní, a pak průnik virů je složitější. Poslední studie z Ugandy zjistila, že obřízka s jizvou za žaludem, ale s vlhkem, moc nechrání. Zato vysoce účinná je obřízka těsná - do sucha. Našli muže s takovou obřízkou, který několik let sexoval s HIV pozitivní ženou, a nic. To samé platí pro HPV viry.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 17.01.2020 | Vložil: Lukáš

Jj Karle, to je možné, ono celkově jsou vůči HIV někteří lidé imunní. Nejaci lide se HIV nakazit nemohou.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 18.01.2020 | Vložil: Tobiáš

W-T-F

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vysoká „americká” obřízka

Datum: 19.01.2020 | Vložil: Lukáš

Proč w.t.f.? Nechápu ze vás tohle treba nenapadlo. Třeba ten člověk je HIV rezistentni vuci virovemu typu ktery měla ta zena. A hned se vytvářejí domnenky ze se nenakazil dily obrizce. Trochu kritickeho mysleni pri tom cteni te odborné literatury panove. :)

Otok

Datum: 24.11.2019 | Vložil: Lukynho

Zdravím, dnes jsem 24. den po nízké volné obřízce. Všechny stehy jsou venku, poslední vypadl před 2 dny.
Muj první dotaz je jak jste řešili přilnavost spodního prádla. Po močení, popř sama od sebe odchází z močové trubice vazká čirá tekutina, která způsobuje, že se mi okolí ústí močové trubice lepí ke slipum. Občas to odtržení od spodního prádla způsobí krvácení, nebo je to místo pak velmi citlivé. Mazání nepřipadá v úvahu, to přilne ještě snadněji, volné trenýrky nesnesu.
Druhý dotaz se týká otoku, který mám v oblasti pod bývalou uzdičkou pořád je stejně veliký jako první den po operaci, nepomáhají koupele, ani aescin, prostě nic. Nějaká babská řada?

Re: Otok

Datum: 11.12.2019 | Vložil: lukon4485

Jediná babská rada je vydržet to. Žalud se musí trochu otupit aby se ti neuvolňovala předejakulační tekutina, díky které se ti to lepí.
Ten otok je problém, páč ti příliš utáhly stehy... to trvá s přehledem několik měsíců, viděl jsem i případy kde to bylo po pů roce pořád stejné.

Re: Otok

Datum: 16.01.2020 | Vložil: Karel IV

Otok znamená jen to, že se ti ještě nevytvořily nové lymfatické cesty a lymfa tam zůstává. Nemusí to být chyb doktora. Pro rychlejší hojení doporučuji volnější prádlo, aby byl alespoň nějaký pohyb penisu. A ve volnějším prádle bude žalud dostávat více podnětů, a mozek si na novou situaci rychleji zvykne. Pak taky přestaneš ukapávat prostat. sekret. Naopak v pevném prádle to může trvat i ¼ roku.

Re: Re: Otok

Datum: 17.02.2020 | Vložil: Lukynho

Zdravím vás,
všechny problémy už jsou ok s výjimkou toho otoku. Ten je stále stejný jako první pooperační den. Dneska je to 3 a 1/2 měsíce...

NEZVYKLE TVRDÁ EREKCE

Datum: 18.11.2019 | Vložil: Lukáš

Ahoj.Ačkoliv jsem předem usilovně hledal tak se nemohu patřičně odpovědi dopátrat. .Tak to zkusím takto dotazem.Třeba mi nekdo pořadí nebo bude mít podobnou zkušenost. Jsem necelý měsíc po celkové obrizce takzvane nemocniční...- jizva za žaludem a dost ponecháne kuze)Prý z důvodu dostatku kůže při erekci a bla bla.Stehy už všechny venku a pokusil jsem se podruhé masturbovat.Ovšem není to moc příjemné poněvadž mi penis ztvrdne opravdu hodně, coz o to ale při ejakulaci mám pocit že mi snad praskne zalud jak je tvrdý.Může to způsobovat čerstvá nerozmasirovana jizva tese za žaludem? Mazu a masíruju infadolaněm dle rad doktora.Moc diky za odoved proto ze tuhle problematiku nemohu nikde najít a bojím se prvního sexu...hezky večer a diky

Re: NEZVYKLE TVRDÁ EREKCE

Datum: 20.11.2019 | Vložil: Karel

Při obřízce, se v místě řezu musí uzavřít žíly, které tudy vedou. A uzavření (odstranění) hřbetní žily je současně technika, která se nabízí starším mužům pro zlepšení erekce. Říká se jí ligace. Tobě se v menším měřítku stalo něco podobného. Nové cévní cesty ti během 6 měsíců dorostou a erekce se vrátí do normálu.
Víc o ligaci si můžeš přečíst tady: www.urologist.com.ua/urologicheskie-operacii/ligirovanie-ven-polovogo-chlena/

Re: Re: NEZVYKLE TVRDÁ EREKCE

Datum: 20.11.2019 | Vložil: Lukas

Ahoj Karle.Moc diky za reakci.O tomhle jsem ještě nikdy neslyšel. Zajímavé musím říct! Každopádně ta erekce je vážně hodně tvrdá az se člověk boji ejakulovat a ze zalud praskne jak je tvrdý. Snad se vše zlepší. Dekuju moc

Re: Re: NEZVYKLE TVRDÁ EREKCE

Datum: 20.11.2019 | Vložil: Lukas

Ps: opravdu mi zalud nemůže prasknout?je jako šutr :)

Re: Re: Re: NEZVYKLE TVRDÁ EREKCE

Datum: 21.11.2019 | Vložil: lukon4485

Ahoj,
já se s tímto problémem taky nikdy nesetkal, snad vždy se řeší opak. Jediné kdy by jsi musel navštívit lékaře je neustávající erekce která trvá několim hodin v kuse (myslím 6h). To už je nebezpečný a musí se to řešit chirurgicky. Mno, ale když to nějakej Ind vydržel přes dvacet dní...

Bolest

Datum: 05.11.2019 | Vložil: Lukáš

Dobrý den, mám cca týden po kompletní obřízce. Chtěl jsem se zeptat, jak jste řešili bolestivé noční erekce?

Re: Bolest

Datum: 10.11.2019 | Vložil: lukon4485

Nechá se to zmírnit náplastmi,tak jak to je v prezentacích, které si tu můžeš stáhnout, možná jso i galerii mé obřízky.

Re: Bolest

Datum: 20.11.2019 | Vložil: Karel

Kup si hodně pevné slipy. Neelastické, nejlépe o číslo menší. Penis zatáhni co nejvíc dozadu, k zadku a slipama zafixuj. To omezí noční erekci natolik, že tě to nebude bolet. V zahraničí se někde proti erekci nasazuje Diazepam.

Tipy a triky

Datum: 18.10.2019 | Vložil: Jan

Jsem už sedmý den po obřízce z důvodu fimózy. Otok pomalu mizí. Jizva už není bolestivá. Jen ze spodní strany na uzdičce mám černej strup a další steh pod ním mi lehce hnisá. V nemocnici mi doporučili pouze heřmánek, nic jiného. Ale netuším, zda si ho v něm mám máčet několik minut, nebo jenom oplachovat? Nosit jakékoli spodní prádlo je šílený, na nákup jsem si ho musel zavázat, ať dojdu alespoň do obchodu a zpátky. Příští týden mám jít do práce, dělám v kanceláři, co doporučíte? Mám si ho na celej den obvázat? Obnažený žalud mě dost dráždí a chodit jako člověk je nemyslitelný. Jak jste tyhle začátky řešili?

Re: Tipy a triky

Datum: 21.10.2019 | Vložil: Martin

Ahoj,

Sedmý den po obrizce uz prostě musis neco vydrzet no,, jinak se ti to nezlepsi. Pokud ti netece krev tak obvaz nenos. Trik ti poradim jeden... nos boxerky nebo slipy, ne volne trenky... jsem obrezany uz skoro pet let a volny trenky cejtim dodnes.

Re: Re: Tipy a triky

Datum: 10.11.2019 | Vložil: lukon4485

Poukud opravdu není jiného zbytí, tak nezbává,než opravdu mezi lidi obvázat a doma to mit volně ať se žalud zklidní a zvyká si.

Rozdíl je mylý

Datum: 11.10.2019 | Vložil: Tomáš

Tak mě obřízku mi provedli kompletní, žalud je tedy zcela obnažený a kůže vedoucí od jeho okraje ke kořeni je sice napnutá, ale při onanii s ní lze pohybovat (na žalud však natáhnout nejde) …… žalud je při jakémkoliv pohybu ve vagině obnažený, neplete se mi tam předkožka. Žalud je po nějakém čase skutečně méně citlivý, ale nijak zvláštní rozdíl to není. Partnerka mně moc ráda kouří, říká, že můj penis je pro ní krásný čistý sexy lízátko, a už si neumí představit orál s neobřezaným chlapem.

Re: Rozdíl je mylý

Datum: 14.10.2019 | Vložil: cirkumfetišista

Gratuluju k ideálně provedené obřízce.
Prozradíš nám, kde ti to dělali?

Po vlastní zkušenosti

Datum: 28.09.2019 | Vložil: Jan

bych znovu úplnou obřízku nechtěl, v mládí s tím není problém, ten nastane tak po padesátce nebo šedesátce, tedy pokud se nechcete vzdát sexu..

Re: Po vlastní zkušenosti

Datum: 02.10.2019 | Vložil: Petr

Proč?

Re: Po vlastní zkušenosti

Datum: 03.10.2019 | Vložil: Martin

V čem je problém?

Re: Po vlastní zkušenosti

Datum: 06.10.2019 | Vložil: lukon4485

Já bych to viděl spíše na ubývající hladinu testosteronu, což je v tomto věku normální. Nebo máš snad nějaký specifický problém?

Re: Po vlastní zkušenosti

Datum: 06.10.2019 | Vložil: lukon4485

Já bych to viděl spíše na ubývající hladinu testosteronu, což je v tomto věku normální. Nebo máš snad nějaký specifický problém?

Americká prostě zachovat větší část vnitřní předkožky, jizvu dal od žaludu

Datum: 17.09.2019 | Vložil: Martin

Prosím vás je někdo v od Ostravy po Brno max. Kdo mi udělá obřízku jak chci. Připadá mi že to nikdo neumí nebo nechce dělat. Dobrý den 15 000 děláme to takhle a jinak to neumíme nebo nechceme dělat. Poradíte mi kam na koho se obtátit ??

Re: Americká prostě zachovat větší část vnitřní předkožky, jizvu dal od žaludu

Datum: 23.09.2019 | Vložil: Karel

Já jsem byl v Brně v Uromédě www.uromeda.cz . Tam ti udělají na přání jizvu od 2 mm do 2 cm. To už je dost vysoká obřízka. Navíc ta Hanáková umí udělat těsnou, což je vzácnost. Pro sex to považuji za nejdůležitější. Já jsem tam byl hodně spokojený. Používá mikro šití, takže stehy malý, a po zahojení žádné stopy. Pokud chceš poslat fotky, tak mi napiš na kkarel-4 zavináč seznam.cz

Jak na těsnou obřízku

Datum: 24.08.2019 | Vložil: Mirek

Ahojte, prosím o radu. Mám za sebou obřízku. S operátérem jsem byl domluvený na těsné obřízce. Ale nakonec se z toho bohužel vyklubala jen částečná obřízka a navíc řez je těsně u žaludu. To je znamená, že se před ten řez už další řez nevejde. Neřešili jste někdo z vás obdobný problém, jak to opravit na těsnou obřízku. Díky za každou radu.

Re: Jak na těsnou obřízku

Datum: 25.08.2019 | Vložil: Pavel

v tomto případě je bohuzel každá rada drahá :( Pokud se již před řez další řez nevejde, jde to teoreticky opravit jen tak, že ve výsledku budou jizvy dvě

Re: Re: Jak na těsnou obřízku

Datum: 26.08.2019 | Vložil: J.

Mam tesnou obrizku a operater mi taky udelal jizvu tesne za zaludem. Asi po roce a pul od operace se ale kuze vytahla a jizvu mam ted tak 4 mm za zaludem. Kuze je elasticka a i v tvem pripade to nakonec muze dopadnout podobne. Takze pockej, co to po par mesicich udela a pak zvaz reoperaci nekde, kde to umi.

Re: Re: Re: Jak na těsnou obřízku

Datum: 28.08.2019 | Vložil: Mirek

Na obřízce jsem byl asi před 5 roky, takže se to už moc nevytahá. Jizva je těsně pod žaludem a už by se před ní další nevešla, leda že by ji přišili přímo k žaludu. Někdo tu psal o tom že by šel udělat řez přímo u kořene. Nemá s tím někdo zkušenosti?

Re: Jak na těsnou obřízku

Datum: 27.08.2019 | Vložil: Pavel

Já jsem byl na "utažení" volné obřízky v Uromedě v Brně. Ta doktorka Hanáková je hodně šikovná. Jsem fakt spokojený. Mají tam dost narváno, ale když jsem řekl, že chi konzultaci na obřízku, tak mě objednali brzo. Opravu obřízky mi dělali na Viniční. Tak to zkus taky.
https://www.uromeda.cz/cz/jak_se_objednat.html?action=zrus_hledani

Re: Jak na těsnou obřízku

Datum: 29.08.2019 | Vložil: Jan

Mám podobný problém, částečná obřízka nic neřeší. Alespoň u mě ne... Mám v létě časté záněty zbytku předkožky. Takže jdu za měsíc do FNKV na reoperaci totální obřízka, neboli odkrytý celý žalud. Že budu mít řez blíže k žaludu to mě nevadí, ale ta přebytečná kůže ano. Tak snad to vyjde...

Re: Re: Jak na těsnou obřízku

Datum: 09.09.2019 | Vložil: lukon4485

Řez přímo u kořene se nazývá "japonská obřízka". Ale to by jsi měl jak barevnou fusekli.. Zkusil bych spíše sehnat kvalitního plastika, který by to dokázal přišít i k tomu "ničemu". Nevhodný operatér by tě taky mohl připravit o korunku. S tím jsem se setkal už dvakrát v životě, tomu mladšímu klukovi bylo teprve 17let a panic...

Takže pořád platí to co je tak opomíjené: dávejte si pozor kam s tím jdete! A dávejte prosím recenze jednotlivých zdravotnických zařízení ať se to pořád neopakuje...

Re: Re: Jak na těsnou obřízku

Datum: 10.09.2019 | Vložil: Pavel

Ahoj přijdeš mi naivní, že ti ve FN udělají těsnou břízku. Jen ti kompletně odstraní vnitřní list a ten vnější ti dál bude zakrývat žalud :-(. A problémy ti zůstanou!!! Stačí se podívat zpět do diskuse. V FN Brno, Voj.nemocnice Prha, úrazovka Brno. Nemocnice Plzeň, Pardubice. Všude stejně blbě. Jen soukromá urologie nebo plastika ti to udělá dostatečně těsnou aby žalud zůstal celý venku. Takže bud Urosante Praha nebo Uroméda Brno. V Brně navíc šijí mikro. stehy takže jizva je hezčí než v Praze.

Re: Re: Re: Jak na těsnou obřízku

Datum: 12.02.2020 | Vložil: Marek

Zdravím, koukám že hodně borců tady má dost zkušenosti tak snad mi někdo pořadí. Mam na předkožce bílý flek, doktorka mě řekla, že je to lichen sclerosus, takže uvažuji o obrizce celkové která by to vyřešila. Byl jsem v nemocnici v Olomouci ale jak tak koukám tak dobře recenze jsou na Brno na tu paní Hanakovou. Takže co radit raději do Brna se objednat nebo fakulta Olomouc

Re: Re: Re: Jak na těsnou obřízku

Datum: 18.02.2020 | Vložil: Martin

Co to meleš? Jasně že ti žalud zůstane venku, v tom je přece smysl tý obřízky. Jen se ti v klidový stavu ta kůže trochu shrne, ale rozhodně neprekryva žalud. Ve stopoření mám vnější list centimetr za žaludem a dělali mě to normálně ve fakultní.

Dírky po stehách

Datum: 24.07.2019 | Vložil: Dendi

Ahoj
Mám přes rok po obřízce s výsledkem jsem vcelku spokojený, akorát v místě jizvy mi na některých místech zůstalo pár dírek zřejmě po stehách. Tvoří to takové podkožní "kanálky". Občas se to zasere špínou, tak to musím nějak vymáčknout. Dnes se mi jeden "kanálek" lehce zanítil na uhrák...
Máte s tím někdo zkušenosti? Nebude se to zhoršovat? Řešení je asi reoperace co?

Re: Dírky po stehách

Datum: 25.07.2019 | Vložil: lukon4485

Jo, jo, důsledek pozdě vytahaných stehů... Nějakou mast na vyhlazení jizev můžeš zkusit, ale nedávám tomu téměř žádnou naději. Možná zkus modrou indulonu PROFI. Jsem se teď musel podívat na tu svoji a je pravda, že je po ní lepší - ale to chce trpělivost. Pokud to nepomůže, pak už je asi nejrozumnější znova kudla..
Zhoršovat se to nebude, po roce už je to hodně stabilní a změny budou jen minimální, když si to nevyfotíš pro porovnání, tak si jich ani nevšimneš.

Frenuloplastika - zkušenosti

Datum: 25.06.2019 | Vložil: Milan

Ahoj,
je tu někdo kdo byl pouze na frenuloplastice?

Uzdičku mám zkrácenou a ohýbá mi žalud směrem dolů. Nikdy jsem ji neměl natrženou, takže není ani zjizvená. Při erekci je uzdička hoodně napnutá, ale nepřijde mi, že by to bolelo.
Uvažoval jsem o frenuplastice, že by to vyřešilo to zkrácení a taky PE.

Každopádně jsem si o tom začal číst co nejvíc a někdo zmiňoval, že tam pak je výrazná jizva a nějaké hrbolky. Fotky bohužel skoro nikde nejsou před a po, tak nedokážu posoudit a nejsem si teda jistý, jestli do toho jít nebo ne.

Kdo jste na ní byl? Jak se vám to (ne)zahojilo?

Díky

Re: Frenuloplastika - zkušenosti

Datum: 27.06.2019 | Vložil: Kubo

Ahoj,
na frenuloplastike som bol pred jedenástimi rokmi (mal som 20) s rovnakým problémom ako ty. Samotný zákrok je celkom v pohode a je to riadna rýchlovka - na operačke som bol ani nie 10 min a bolo po všetkom. V mojom prípade operácia prebiehala tak, že uzdička sa na oboch koncoch (žaluď aj predkožka) podviazala chirurgickou niťou, napla, prerezala skalpelom a ranka sa zošila vstrebateľnými stehmi, ktoré mi do dvoch týždňov postupne vypadli a rana bola kompletne zahojená. Po mesiaci od operácie nebolo jazvu vôbec poznať a nezostali mi tam ani žiadne hrbolčeky po stehoch. Pri zákroku je len trochu nepríjemná inekcia lokálneho anestetika a potom už necítiš vôbec nič, len si prekvapený, keď za chvíľu doktor zahlási hotovo. U zubára je to často horšie. Môj zákrok prebiehal takto: https://www.prochirurgia.sk/operacie/urologia_frenuloplastika.html A ozaj, keď sa už chystáš na frenuloplastiku neuvažuješ rovno aj o obriezke? Mne to doktor navrhol, nakoľko sa mi pod predkožkou tvorilo dosť veľa mazu a mal som to niekoľko krát zapálené (to všetko pri pravidelnej hygiene) a po dohode s manželkou som v 25 išiel na obriezku a ten pocit, že je to stále čisté je super, pri sexe je celý penis pekne napnutý a nebehá ti predkožka stále hore-dole, akoby si ho mal v ponožke a o atraktivite pre orálny sex ani nevravím:-)

Re: Re: Frenuloplastika - zkušenosti

Datum: 30.06.2019 | Vložil: Milan

Obrizku nechci a prave jsem i četl, ze někdo šel jenom na frenuloplastiku (neměl problem s fimozou) a pak stejně musel na obrizku, protože začal mít problem s predkozkou.

Každopádně jde mi hlavně o to, jestli to nějak zlepšilo vydrž, protože někde píšou ze to má vliv a někde říkají ze ani náhodou.

Re: Frenuloplastika - zkušenosti

Datum: 02.07.2019 | Vložil: pete.84

Na zakroku jsem sice nebyl, ale vim, ze i na kratkou uzdicku existuje specialni cviceni (stejne tak na fimozu). Myslim, ze dava dobry smysl tomu nejdriv dat sanci a az v pripade neuspechu uvazovat o operaci. Muzu poskytnout detaily o cviceni.

Re: Frenuloplastika - zkušenosti

Datum: 04.07.2019 | Vložil: lukon4485

Jestli nemáš problém, tak to nech být. Frenuloplastika se hojí hůř než obřízka. V nemocnici tu udělají je aby odstranily indikaci a vzhled jde stranou. Plastik si za to nic zase řekne nesmysl. Nejlepší je pak už rovnou ostranění, jestli na tý uzdičce netrváš..

Re: Re: Frenuloplastika - zkušenosti

Datum: 30.08.2019 | Vložil: Loki

Tak to v žádném případě se to nehojí hůře jak obřízka, právě naopak. Vlastní zkušenost ale s obřízkou ne, bohu dík.

Re: Frenuloplastika - zkušenosti

Datum: 25.07.2019 | Vložil: lukon4485

Tohle je hodně individuální:
- záleží kdo a jak to dělá
- hojí se to hůř a déle než obřízka
- každopádně by jsi měl získat pocit "jakési volnosti"..

Dle mého názoru je lepší spíše odstranění, jelikož už ta uzdička nikdy nebude stejná. Kdyby ji bylo možné jen vyříznout a posunout, bylo by to fajn, ale není to tak jednoduché a díky tomu budeš mít pocit, že máš jinou uzdičku. Ono ostatně po obřízce taky maš pocit, že to není tvoje..

Re: Frenuloplastika - zkušenosti

Datum: 30.08.2019 | Vložil: Loki

Ahoj , já byl na odstranění uzdičky před 8 lety ve 22. Hojilo se to velmi dobře a rychle. Rozhodně se to nehojí pomaleji jak obřízka. Už jen z logiky věci se nemůže hojit pomaleji když je to malá ranka. Rozhodně se VYHÝBEJ OBŘÍZCE VELIKÝM obloukem. Pokud máš problém jen s uzdičkou není důvod se nechat zbytečně obřezat (zmrzačit). Doktor se mě taky na to zeptal jestli nechci rovnou obřízku a důrazně jsem řekl že NE. Co se týče jizvy tak je fakt malá a žádné hrbolky tam nejsou. Po nějakém čase jsem tu část měl úplně hladkou. Vydrž v sexu je bych řekl stejná, nepociťuji žádný rozdíl. Jen se opravdu NENECH zatlačit do obřízky pokud nemáš jiné problémy.

7 týdnu po obřízce - nemizící otok

Datum: 01.06.2019 | Vložil: Petr

Ahoj,

už je to 7 týdnu, co jsem prodělal částečnou obřízku, velmi mě znepokojuje otok, který né a ne ustoupit. Na levé straně penisu to mám pořád opuchlé. Je to zřejmě způsobeno tím, že je jizva v daném místě hlubší (když na to šáhnu je to tam takové tvrdé několik milimetrů do hlouby a to zřejmě vytváří ten otok). Myslíte si, že se mi to může ještě zpravit? Může to tvrdé místo změknout nebo zcela zmizet?

Zatím provádím každý den třikrát tlakové masáže, změnu zatím nepozoruji.

Kdyby to mělo jenom hůře vypadat, nějak to zkousnu, bohužel to při sexu nepříjemně tahá a někdy bolí.

Děkuji za odpovědi.

Re: 7 týdnu po obřízce - nemizící otok

Datum: 11.06.2019 | Vložil: J.

Na to ti tady nikdo neodpovi. Kazdemu se to hoji jinak. Mel jsem taky po obrizce otok, ktery neustoupil a misty nepeknou jizvu. Nakonec jsem sel na reoperaci, pri ktere se cela puvodni jizva odrizla a znovu se to sesilo. Napodruhe uz nastesti vse OK. Tak snad to budes mit dobre, kdyz ne, zajdi si tam, kde ti to delali, na konzultaci (pripadne i jinam za druhym nazorem).

Re: 7 týdnu po obřízce - nemizící otok

Datum: 15.06.2019 | Vložil: Ivan

Kde ti obřízku delali? Já jdu v září na re- circumcizi neboli na opravu aby obřízka byla více těsná. Částečná obřízka nic neřeší.... Aspoň u mě ne....

Re: 7 týdnu po obřízce - nemizící otok

Datum: 25.06.2019 | Vložil: lukon4485

Pokud je to tvrdé, tak to buď zmizí samo, popř. to můžeš promazávat mastnými krémy jako je například modraindulona profi, pokud to je ale hodně nebo to nemá tendenci ustupovat bude asi nutná resekce. Jenže tu ti neudělají pokud to budeš mít oteklé. Jednou jsem si psal s nešťastníkem, který na opravu čekal přes půl roku. Částečná obřízka prostě přináší spíše potíže než užitek... S úplnými obřízkami potíže téměř nejsou..

obřízka

Datum: 09.05.2019 | Vložil: tomáš

Dobrý den, dne 23.4.2019 mi byla provedena celková obřízka. Do dnešního dne mi vypadi asi 3 stehy. Citlivost žaludu je vysoká a nepříjemné je také okolí uzdičky kde je jizva., olupuje se mi kůže na něm (zřejmě normální reakce). Chtěl bych se vás zeptat jak snížit tu citlivost Nosím pouze volné kraťasy ale každý malý dotyk je bolestivý.

moc děkuji

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek