Pooperační péče a léčba

V prvé řadě si naplánuj alespoň 3, až 7 dní volna aby jsi mohl být v klidu. Dále ti doporučuji si ránu několikrát denně na několik vteřin ponořit do roztoku řepíku nebo heřmánku. Roztok dělej zhruba jednu čajovou lžičku na 100ml vroucí vody. Pak tu ránu osuš (nejlépe fénem) a udržuj jí v suchu. Vyvaruješ se tím častému zhnisání rány. Pravděpodobně dostaneš Framykoin, při jeho přílišném užívání, rána občas hnisá. Otok jedině ledovat (hrách, sníh…) a čekat. V průběhu 5 až deseti dní by měl opadnout. Za 2 až 3 týdny by měli vypadnout stehy, pokud ne, je nutno jim pomoci. Když stehy začnou hnisat, je dobré je odstranit. Až se rána promění v jizvu kup si třeba gel Contratubex (obsahuje např. heparin, výtažek z cibule, parfém...), ten jizvu zcela vyhladí. Ale jizva po něm může zhnědnout. Možno použít i „propolisovou“ mast, viz.: léčiva. Do práce můžeš nastoupit za 3-7 dní, dle vykonávané profese.

Možné komplikace:

- Roztržení rány (dehiscence): estetický výsledek bude po zhojení horší. Pokud se ti to roztrhlo, zafixuj to neprodleně náplastí.

-Zhnisání rány: často koupat v Heřmánku, pořádně sušit fénem a udržovat v suchu.

-Vniknutí infekce do rány: pokud máš takové podezření, neprodleně navštiv lékaře.

 

Doporučuji shlédnout i mou léčbu. Ta je velice podrobně zpracovaná a k dispozici je poprvé i podruhé.

 

 

 

 

 

 

 

Pooperační péče a léčba:

 

Den první: Po ambulantním zákroku jsi propuštěn domů. Po zákroku v nemocnici si ještě poležíš. Obvykle je to bezproblémový den a nic by nemělo bolet. Pokud ano, jeden kus analgetik to spraví (opiáty jsou zbytečné). Obvaz je lepší ještě nesnímat, i přestože tě bude zvědavost lákat. A pak je lepší zbytek dne pěkně prospat.

 

Den druhý:

 

 

Den třetí:

 

Den čtvrtý:

 

Den pátý:

 

Den šestý